Pamatuji si jen začátek pádu, říká potlučený Ondřej Bank

Ondřej Bank je po ošklivém pádu těsně před cílem sjezdařské části kombinačního závodu na mistrovství světa Americe v pořádku. Je potlučený, byl deset minut v bezvědomí, ale vyšetření v nemocnici vyloučilo vnitřní zranění. Český lyžař se tak už vrátil z kliniky ve Vailu do svého apartmánu v Beaver Creeku. Jak řekl reportérovi Českého rozhlasu, cítí se dobře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po vážném pádu byl Ondřej Bank v bezvědomí, nyní už je v domácím ošetrování | Zdroj: Reuters

Jsem rád, že mě pustili. Dali mi na výběr, jestli chci jet, nebo tam zůstat na noc, a tak jsme jim slíbili, že na mě někdo bude dávat pozor. Měl jsem lehký otřes mozku, ale vyhodnotili to, že vím, o co jde, pamatuju si své jméno a tak. Jsem rád, že můžu být tady, s klukama.

Zaslechl jsem, že už máte i chuť na pivo.

Jo, musíme zapít, že jsem zdravý (smích). Ne úplně stoprocentně. Já jsem to ještě neviděl, ale všichni říkají, že to bylo brutální. Já mám jen lehký otřes mozku, nalomenou zánártní kůstku. Obecně se cítím dobře, hlava mě nebolí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tom, jak se po pádu cítí, si s Ondřejem Bankem povídal Jan Kaliba

Ondřej Bank má na tvářích stopy krve, odřenou kůži, gázu pod okem, napuchlé oko, které je asi sešité.

Jo, byly dvě malý ranky, to sešili. Tady ty kosmetický věci neberu moc vážně, to je v pohodě, jsem rád, že to neskončilo nějak hůř.

Není to asi ten nejhorší úraz, co pamatujete, bylo vám už hůř?

To rozhodně, pamatuji si jen začátek pádu, tam mi nebylo příjemně a zbytek si nepamatuju. Je to zase jedna z těch špatných zkušeností, kterých mám hodně.

Měl jsem fakt černé myšlenky, přiznává Tomáš Bank. Bratr už přijímá návštěvy

Číst článek

Pamatujete si na příčinu? Dokážete si ji zpětně analyzovat?

Příčinu si nepamatuji, pamatuji si až ten následek, že jsem vylítl do té brány po hlavě, na jedné lyži. Kluci říkali, že mi tam v hlubokém sněhu nějak ujela lyže, nebo že se mi tam zařízla a před tou hranou mě to rozhodilo.

Ta jízda byla na úrovni boje o medaile.

Samozřejmě jsem se ptal, jak jsem jel, protože postižení lyžováním je velký, ale je to spíš takové odlehčení té situace. Jsem rád, že do té doby jsem jel relativně dobře. Trochu jsem tam zkoušel novou linii, ale nepočítal jsem s tím, že tam bude tolik hlubokého sněhu.

Stav Ondřeje Banka je lepší, lékaři ho propustili do domácího léčení

Číst článek

Vždy, když se ocitnete na vrcholu, tak přijde něco takového. Říkal jste, že jestli přijde ještě jedno zranění, tak končíte. Co vám v tomto ohledu běží hlavou?

Abych se dal co nejdřív do kupy a jestli je to všechno v pohodě, jestli nemůžou přijít nějaké nesmysly. Dva dny musím na sebe dávat pozor a pak budu řešit ten zbytek. Teď se samozřejmě necítím moc dobře a jsem rád, že jsem to přežil tak, jak jsem to přežil.

Od strachu k vtípkům: Banka lékaři propustili šest hodin po pádu

Číst článek

Pád Ondřeje Banka v Beaver Creeku | Foto: ČTK

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme