Pančochová neví, jestli stihne MS. Zranění chci nechat pořádně zahojit, říká

Hned třikrát v sezoně dorazí do České republiky závody Světového poháru v zimních sportech. Na začátku února se sjedou do Liberce nejlepší skokani na lyžích a sdruženáři, v polovině března zavítá do Špindlerova Mlýna elita freestyle snowboardistů. V Krkonoších se představí nejlepší světoví závodníci ve slopestylu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Pančochová | Foto: Václav Mudra, www.olympic.cz

Pro diváky velmi atraktivní disciplína, při které sportovci předvádí co nejlepší triky na skocích, měla povedenou olympijskou premiéru letos v Soči, kde byla hodně vidět i celkově pátá Šárka Pančochová.

Z Ruska ale nakonec odjížděla po ošklivém pádu s rozbitou helmou a další nepříjemnost přišla v červnu, když si vážně poranila koleno. Březnový závod ve Špindlerově Mlýně by ale stihnout měla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Snowboardistka Šárka Pančochová nechce po zranění nic uspěchat, na svahy se vrátí v prosinci

„Vzhledem k mému zranění je to reálné, už budu stoprocentně připravená. Do Špindlu se těším,“ říká Pančochová, která v jediném evropském závodě elitního seriálu rozhodně nechce chybět.

Zvlášť když v minulé sezoně ovládla celkové pořadí světového poháru ve slopestylu, a dokonce získala i velký křišťálový glóbus za Freestyle snowboarding. S návratem na svahy ale radši ještě počká.

„Nejde to moc uspěchat, takovéto zranění se léčí od šesti do devíti měsíců. Bude lepší nechat to pořádně zahojit,“ má jasno 23letá snowboardistka. Samozřejmě to ale neznamená, že by jen odpočívala. Na fyzické kondici pracuje neustále.

„Mám suché tréninky na kole a chodím posilovny, snažím se dostat zpátky do kondice. V prosinci chci začít jezdit na sněhu zatáčky, abych byla připravena na závody,“ popisuje. Pokud všechno půjde ideálně, tak by ráda bojovala o medaile na lednovém světovém šampionátu. Sama ale ví, že je to hodně brzy.

„Budu se snažit a natrénovat, co to jde, posílit koleno a uvidím v prosinci. Plánuju na šampionát přijet a zkusit to. Tam uvidím, jestli to půjde, nebo ne,“ prozrazuje vicemistryně světa z roku 2011.

Kraus se po MS rozhodne, co dál

Rakouský Kreischberg přivítá na společném světovém šampionátu poprvé dohromady snowboardisty a freestyle lyžaře, mezi které patří i skikrosaři. A důležitý závod to bude pro legendu této disciplíny Tomáše Krasue.

„Po mistrovství světa zhodnotím, jak to funguje, jak si na svahu užívám a jak se mi tam líbí. Nechci něco dělat za každou cenu,“ dodává dvojnásobný mistr světa.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme