Pec pod Sněžkou byla centrem světového sjezdového lyžování veteránů

Sjezdovka Javor v Peci pod Sněžkou hostila tento víkend závody FIS Masters Cupu, tedy Světového poháru veteránů v alpských disciplínách. O medaile bojovalo 160 závodníků ze čtrnácti zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pec pod Sněžkou, vlek Javor, lyžaři, lyžování | Foto: Michaela Vydrová

V kategoriích nad sedmdesát let se na start postavilo 20 závodníků a pouze jeden z nich byl z České republiky. Ostatní do Pece pod Sněžkou přijeli ze zahraničí - Francie, Rakouska nebo Německa.

„První kolo slalomu mi moc nevyšlo, s tím druhým jsem ale spokojený," popisuje za rok osmdesátiletý Němec Adi Hirschbichler. Při otázce, jestli se vzhledem ke svému požehnanému věku nebojí závodit se jen pousměje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Veteránští sjezdaři se sjeli do Pece pod Sněžkou

„Samozřejmě že už mám nějaké problémy, bolí mě kolena, měl jsem zlomenou nohu, doktoři mě strašili umělým kloubem, ale všechno jsem překonal, jsem tady a jezdí se mi skvěle."

A to potvrzují i výsledky, ve své kategorii totiž skončil třetí. Jedním z gratulantů byl i o šestnáct let mladší Jiří Lágner. Ten dlouhých třicet let vůbec nelyžoval, předloni se ale na svahy vrátil a na FIS Masters Cup přijel podruhé.

„Letos jsem to nepočítal, ale loni bylo přede mnou 46 lidí starších než já. To je prostě něco úžasného, to je fantastická motivace se snažit je dojet a být ještě lepší než oni. Na letošek jsem hodně trénoval, ale pořád je to málo."

Mnohem spokojenější byl další ze závodníků Miroslav Ricek, který v kategorii do padesáti let slavil už své čtvrté vítězství. I on ale obdivoval všechny dříve narozené.

„To je úžasné, co ti naši staříci dokážou. Já je za to miluji a moc jim za to děkuji. Je vidět, že se dá dožít vysokého věku v super pohodě."

Na závěrečném večeru dechovka nehraje

Všichni tři oslovení závodníci se kromě lyžování těšili i na tradiční společenský večer. Kdo by ale čekal, že při něm vzhledem k věku účastníků bude znít dechovka, ten se podle ředitelky organizačního výboru Ivy Kárníkové mýlí.

„Vůbec to není dechovka, je to takový průřez všemi hudebními styly a všichni se na to moc těší, nejen my jako organizátoři."

O tom jak se společenský večer vydařil a která hudba měla největší úspěch zprávy nemáme, jisté ale je, že drtivá většina přítomných přijede na další závod FIS Masters Cupu do Pece pod Sněžkou i v příštím roce.

Václav Plecháček, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme