Pechalatová plánuje do svazku s Vernerem přinést medaili

Konečné dvanácté místo obsadil na probíhajícím mistrovství světa v krasobruslení Tomáš Verner. Jeho naděje na to, že se v těchto dnech přeci jenom ještě potěší ze světové medaile, ale ještě stále žije. Živí ji totiž jeho přítelkyně Nathalie Pechalatová, která v kategorii tanečních párů bude patřit se svým francouzským partnerem Fabianem Bourzatem k hlavním favoritům soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nathalie Pechalatová - Fabian Bourzat ME 2011 | Foto: Michal Jurman

Sérii tří čtvrtých míst z velkých akcí protrhl francouzský pár až na letošním mistrovství Evropy kde si suverénně dokráčel pro titul evropských šampiónů.

Prvního titulu se tak dočkali po 11ti letech společného bruslení. Především volná jízda na hudbu z filmů Charlieho Chaplina je ozdobou každého závodu či exhibice kam společně francouzský pár zavítá.

„Většinu času co spolu s Fabiánem tančíme jsem si vše vybírali sami od hudby, přes choreografii až po kostýmy . Tento rok je ale jiný, To naši trenéři tentokrát přišli s nápadem tančit na téma Charlie Chaplina. Nechtěli jsem žádnou černou a bílou, chtěli jsme opravdu nového a barevného Chaplina a hlavně kvalitní příběh, který bychom na ledě odprezentovali.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Pechalatová s Bourzatem jsou hlavními favority tanečních párů


Poukazuje Pechalatová na fakt, že teprve změna ze zaběhlých zvyklostí jim přinesla první velký úspěch. K favoritům je nyní francouzská dvojice pasována vedle Američanů či Kanaďanů i na světovém šampionátu, kde by chtěli Pechalatová s Bourzatem maximálně využít svých nejsilnějších zbraní.

„Naším programem se táhne příběh a velké emoce, na to jsme se soustředili hlavně. Teprve na základě toho přišla otázka techniky. Snažili jsme se využít zkrátka toho v čem jsme nejsilnější.“


Plusem je navíc pro Francouze před jejich vstupem do soutěže i fakt, že se šampionát koná v hale, kde trvale trénují, tedy v moskevské Megasport Aréně.

„Ano, šampionát je na ledě, kde trénuje. Je to možná pro nás z tohoto pohledu výhoda a to je dobře. Ale jsme Francouzi a mluvit o tom, že soutěžíme doma, to by bylo přehnané, řekněmě že je to takový no malý domov,“ nezapomíná Fabian Bourzat svoji francouzskou domovinu.

Krasobruslaři jsou ale ryze kosmopolitní skupina a tak by se z případné medaile Pechalatové mohl snad radovat i Tomáš Verner, kterému v tomto ohledu nebylo letos v Moskvě přáno.

Pokud Pechalatová do společného vztahu přeci jenom přinese, Verner ji jistě zahrne celou řadou podoných českých slůvek, které už nyní charismatické Francouzce vštěpuje do hlavy.

„Miluju tě. Miláčku. Jak se máš? Dobrý. Moc dobrý,“ chlubí se svou češtinou přítelkyně Tomáše Vernera, který si nepřeje jistě vzhledem k nadcházejícímu vystoupení své partnerky na světovém šampionátu nic jiného než všechno dobrý.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme