Perný den předsedy MOV Jacquese Rogga

Třeba se vám nechce vstávat, možná právě teď proklínáte pondělí. Zoufáte si, že po víkendu budete mít spoustu práce a nabitý program? Tak to buďte rádi, že nejste předseda Mezinárodního olympijského výboru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahájení EYOWF 2011 v Liberci | Zdroj: ČTK

Ani o víkendu nemohl Jacques Rogge moc relaxovat. Spojení volná neděle pro něj rozhodně neplatilo. Sotva přiletěl do Prahy, zamířil do Liberce na Zimní evropskou olympiádu mládeže. Tedy: setkal se ještě s primátorem a šel na seminář.

Pak už vítal přes 1500 účastníků EYOWFu na slavnostním zahájení a předsedovi MOV se dostalo bouřlivých ovací. Nejen mládež ocenila, že projevem nezdržoval, ale vyjádřil se směrem k mladým sportovcům velmi trefně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Perný den předsedy MOV Jacquese Rogga


„Někteří z vás zažijí první olympijské dny. Užijte si jejich každou minutu,“ vyzval soutěžící předseda MOV. Oni si budou možná i užívat, on - tedy Jacques Rogge bude mít dost naspěch. Zdánlivě to může vypadat jako malinká pomsta českých hostitelů.

„Zvali jsme ho třeba na 110-té výročí ČOV, ale bohužel nepřijel. Poslal jenom zdravici,“ říká Petr Hrubec, generální sekretář Českého olympijského výboru.

Je na to zvyklý

Ale byla v tom jen lítost, že se v Česku Jacques Rogge ukázal naposledy před osmi lety v létě, když tu Vancouver vyhrál pořadatelství zimní olympiády. Nic to ale nemění na tom, že dnes čeká Rogga vskutku nabitý program.


„Potřebovali jsme ho na slavnostní zahájení a samozřejmě jsme chtěli, aby ho přijal jeden z našich nejvyšších politiků, což se nám povedlo a od toho se odvíjel ten jeho další program. Taky jsme chtěli, aby se šel podívat na sport, tak to tam má. Samozřejmě, že ho chtěly média, takže musí na nějakou tiskovku. Snažili jsme se to dát nějak dohromady a vyšlo nám z toho to, že si chudák moc neodpočine, ale on je asi na to zvyklý,“ popisuje Petr Hrubec.

Třeba i to, nakolik se na Jacquesi Roggovi projeví náročný program se od nás dnes dozvíte. Budeme mu celý den v patách.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme