Pětihodinový lyžařský orientační běh přilákal do Jizerských hor přes 300 závodníků

Šestý ročník týmového lyžařského orientačního závodu Bedřichovská pětihodinovka se v neděli konal na tratích Jizerské magistrály. Na osmadvaceti kontrolách se dvojice snažily posbírat co nejvíce bodů, a to v časovém limitu pěti hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jizerská padesátka | Foto: Pavel Polák

Absolutními vítězi se stali Roman Šinkovský a Pavel Kurz, kteří nasbírali celkem 840 bodů. Bez týmového ducha se účastníci Bedřichovské pětihodinovky neobejdou.

„Je to šestý ročník závodu, který vymyslela moje manželka jako oslavu mých narozenin pro kamarády. Dřív to bylo pro 30 lidí, teď to je pro 160 dvojic. Minulý rok to bylo kolem 100 dvojic,“ prozrazuje pořadatel unikátního lyžařského orienťáku Mirek Kalina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na lyžařském orientačním závodu Bedřichovská pětihodinovka natáčela Šárka Sudová

Historicky nejvyšší účasti napomohlo také krásné počasí. Ujít si ho nenechala ani Daniela Seifertová z Prahy, která se do závodu pustila s kamarádem Pavlem Šájkem.

„Byl to úžasný závod, nádherné počasí. Nejlepší na tom všem bylo, že jsme sem přijeli, jenom že se jdeme volně projít na běžkách, a když jsme zjistili, že tady je závod, tak jsme se rozhodli a za pět minut jsme startovali. Paráda!“ svěřuje se závodnice.

Ani zkušení lyžaři se v Jizerkách nevyhnuli bloudění. Problémy měli například i obhájci loňského vítězství Pavel Štryncl a František Landa.

„Z bílé smrti se sjížděli k bílým bukům, nechtěli jsme ztratit výšku, ve vysokém sněhu jsme se trochu trápili, ale pak zase byl hezký sjezd na hřbítek, to se nám líbilo,“ směje se Štryncl. S kolegou se nakonec neztratili a dosáhli na bronz.

O závodníky se v tomto směru nebojí ani Mirek Kalina. „To jsou orienťáci, mají mapu a jedou na vlastní nebezpečí. Mají na bodových hodnoceních můj telefon, aby se mi mohli ozvat, kdyby měli jakýkoli problém. Nebojím se,“ říká pořadatel.

Ze stop Jizerské magistrály se nakonec vrátili všichni a už teď se mohou těšit na další ročník.

Šárka Sudová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme