Piráti ovládli i druhý zápas v Třinci, znovu vyhráli i obhájci z Liberce

Chomutovští Piráti vyhráli už pátý zápas za sebou. Po obratu v předkole vedou i ve čtvrtfinálové sérii nad Třincem 2:0, když využili 3 přesilové hry. Na cestě do semifinále jsou i liberečtí Bílí Tygři, kteří ve druhém zápase porazili Chomutov.

Jeden z gólů Liberce vstřelil i Jakub Valský (vpravo)

Jeden z gólů Liberce vstřelil i Jakub Valský (vpravo) | Zdroj: ČTK

Třinec v polovině zápasu a dvou využitých přesilovkách vedl po zakončeních Kanea a Rotha nad Chomutovem 3:1, nadějného zákroku se ale Oceláři téměř sami zbavili.

V následujících deseti minutách totiž muselo pět hráčů Třince na trestnou lavici, většinou za fauly spáchané daleko od vlastní branky, a Chomutov vyrovnal. Ve dvojnásobné přesilovce si puk před brankovištěm nejdřív našel Dávid Skokan, z podobného prostoru minutu před druhou přestávkou vyrovnal Ivan Huml

Třetí část nabídla méně vyloučení a žádný gól, muselo tak rozhodovat prodloužení. 4 minuty před koncem spáchal rozhodující faul Ocelář Netík, v přesilovce nabral rychlost Vladimír Růžička mladší, nechal za sebou dva protihráče a střelou k tyči zajitil Chomutovu vedení 2:0 a Ocelářům cestu na sever Čech pod tlakem.

V plzeňských útocích po včerejší porážce v Liberci nezůstal kámen na kameni a Indiáni ve druhém zápase na severu Čech rychle vedli. Na Lvovu přesilovkovou ránu ze třetí minuty ale Tygři bleskurychle reagovali. Po 18 sekundách vyrovnal Valský, o minutu a půl dostal domácí do vedení Bartovič.

Plzeň po první třetině držela vyrovnaný stav díky ráně Čerešňáka, první bod v sérii přesto nezískala. Rozhodující střelu vyslal ve 29. minutě z mezikruží opět Milan Bartovič, který rozhodl o vítězství Liberce. V závěru utkání se nejdřív zaskvěl Lašák proti šanci Svobody, Lukáš Krenželok pak potvrdil vítězství Tygrů 4:2 a vedení v sérii 2:0.

V pátek a v sobotu pokračují dalšími zápasy zbylé čtvrtfinálové série. Litvínov za stavu 1:1 hostí Mountfield, Kometa si z Prahy přivezla vedení nad Spartou 2:0.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:
Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Valský, 5. Bartovič (Ševc, Lakatoš), 29. Bartovič (Svačina, Valský), 58. L. Krenželok (R. Šimek, Bartovič) - 3. Lev (Kadlec, Indrák), 15. Čerešňák (Lev). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 7439. Stav série: 2:0.

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 3:4 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Netík (Krajíček), 28. Kane (Krajíček, Martin Růžička), 30. Roth (Kreps, J. Petružálek) - 19. Koblasa (Raška, Kaše), 33. Skokan (Flemming, Kämpf), 39. Huml (Skokan), 77. V. Růžička. Rozhodčí: Hejduk, Šír - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:3. Diváci: 4782. Stav série: 0:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít