Pljuščenko přijíždí do Česka. V jeho show se představí i Březina

Pouze deset dní zbývá do dalšího vystoupení krasobruslařské superstar Jevgenije Pljuščenka v České republice. Fenomenální Rus se představí českým divákům se svoji show Ice Olympic Tour postupně v Praze, Karlových Varech a Ostravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jevgenij Pljuščenko | Foto: Petra Čechová

„Chtěl bych říci, že jsme udělali, a to byl rekord, během jednoho roku tři vystoupení v Praze. To nikdo před námi neudělal. Nyní chceme překonat tento rekord a během roku aspořádat pět a možná i deset takových show. České publikum miluje krasobruslení a má dobré závodníky, kteří vystoupí v naší show,“ vysekl Jevgenij Pljuščenko poklonu českým divákům.

Stříbrný medailista z olympijských her ve Vancouveru nepozval podle očekávání svého přemožitele Evana Lysaceka, ale hvězd rozhodně málo nebude. Pljuščenko sám pak připravuje i nějaké speciality pro Ice Olympic Tour.

Přehrát

00:00 / 00:00

ORž+Sž Pljuščenko v Čechách.mp3

„Myslím si, že speciální je už to, kdo na této tour bude bruslit. Kdo stál na stupních vítězů na olympijských hrách není špatný krasobruslař a právě ti budou na mé show. Mluvil jsem také se Stefanem Lambielem, že pokud všechno dobře půjde a budeme oba zdraví, mohli bychom zde vystoupit i společně,“ popisoval krasobruslař.

Samozřejmě, že českým divákům se ruský fenomén nepředstaví pouze v případném společném vystoupení se švýcarským kolegou.

„Speciálně pro tour připravuji dvě vystoupení. Jedno bude vážné a dramatické, to druhé zábavné,“ dodal Pljuščenko.

Hvězdný ansámbl,do kterého se vtěsnal i čtvrtý muž ze světového šampionátu v Turíně Michal Březina, má už za sebou dvě vystoupení v Rusku. Pak se show přesune na Slovensko a po Bratislavě a Košicích zavítá ke třem vystoupením do České republiky.

„Mé velké poděkování patří českým divákům, protože před pár lety jsem k nim měl přijet, ale nemohl jsem vystoupit a zklamal jsem je. Když jsme pak tady uspořádali poprvé show, bylo to padesát na padesát. Buď přijdou, nebo ne. Riskli jsme to a přišel plný sál. Pak jsme přijeli znovu a znovu a pokaždé bylo plno. Jejich přízeň je velmi příjemná,“ uzavřel Pljuščenko.

Český program začne 15. dubna v Praze, o den později bude pokračovat v Karlových Varech a 19. dubna bude zakončen v Ostravě.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme