Pljuščenkův comeback i účast na MS ničí zranění

Šest titulů mistra Evropy, čtyři zlaté medaile z mistrovství světa a k tomu tři cenné kovy z olympijských her. Taková je vizitka ruského krasobruslaře Jevgenije Pljuščenka, který na evropském šampionátu v Sheffieldu zatím těží více ze své slavné pověsti než sportovní formy. A mohou za to tradičně zranění

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko po krátkém programu na ME 2012 | Foto: Michal Jurman

Když vyjel Jevgenij Pljuščenko na led ke svému ostrému comebacku závodní kariéry, publikum sice ruského krasobruslaře přivítalo aplausem, žádná extrémní reakce se ale nekonala. Pljuščenko už v kvalifikaci totiž ukázal, že návrat možná trochu uspěchal a že už zdaleka nejde o toho bývalého suveréna. To potvrdil i v krátkém programu, ve kterém se ani nepokusil o čtverný skok.

„Samozřejmě, to co jsem předvedl není moje bývalá úroveň. Známkou kvality je samozřejmě čtverý skok, ten jsem neskočil, ne že bych to nedokázal, ale kdybych to udělal, tak tři minuty na ledě musím odpočívat kvůli bolesti kolena," zmiňuje Pljuščenko jeden ze svých velkých problémů, který chce řešit v únoru operací.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jevgenij Pljuščenko se na ME zatím nepředstavil ve vrcholné formě

V devětadvaceti letech po dekádě ve světové špičce si Pljuščenkovo tělo vybírá svou daň. Ruský krasobruslař kvůli tomu přijde o start na březnovém mistrovství světa ve francouzském Nice.

„Bruslím pro sebe, pro mé publikum a samozřejmě pro budoucnost. Světový šampionát oželím, důležitý bude příští rok a samozřejmě olympiáda 2014 v Soči, to je můj cíl. Tento rok beru pouze jako trénink," potvrdil Pljušcenko, že k jeho souboji s kanadským obhájcem titulu a světovou jedničkou Patrickem Chanem nedojde.

Na evropském šampionátu se ale trojnásobný olympijský medailista ještě představí v sobotních volných jízdách, do kterých půjde díky rozhodčím z druhého místa.

„Mám šest titulů evropského šampióna, samozřejmě bych třeba rád i další, ale pravděpodobně to nebude letos. Bez čtverného soku to nepůjde ale uvidíme, vydám ze sebe maximum," slibuje před únorovým odchodem na operační stůl Pljuščenko.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme