Po skokanské části vede závod sdruženářů Němec Frenzel. Dvořák je 14.

Zajímavé souboje a velmi dlouhé lety viděli diváci italském Predazzu. V rámci mistrovství světa v klasickém lyžování se tam dopoledne uskutečnila skokanská část závodu v severské kombinaci a Němec Eric Frenzel vylepšil rekord můstku na 138 a půl metru. Ten také vyběhne do desetikilometrového běžeckého závodu jako první. Miroslav Dvořák jako čtrnáctý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sdruženář Miroslav Dvořák na mistrovství světa ve Val di Fiemme

Sdruženář Miroslav Dvořák na mistrovství světa ve Val di Fiemme | Zdroj: Reuters

„Konečně spokojenost, zkušební skok byl také dobrý, do závodu se otočil vítr, takže v protivětru pak bylo jednodušší skočit dál. Na velkém můstku jsem skákal o poznání lépe než na malém."

Nejlepší český sduženář v této sezoně má na 14. místě odstup minuty a 36 sekund na prvního Němce Frenzela. „Nejsem špatný běžec, tady jsem se zatím s formou moc nepotkal, ale lepší se to. Cítím se po fyzické stránce lépe, takže necháme se překvapit, kam to až půjde. Za mnou jsou několik vteřin dobří běžci Kircheisen s Kokslienem, takže to zkusím s nimi a kam to dá, to se uvidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po skokanské části závodu v severské kombinaci je Miroslav Dvořák spokojený

Za čtyřiadvacetiletým Němcem Frenzelem vyběhne po 14 sekundách Rakušan Christoph Bieler. Spolufavorit a dvojnásobný mistr světa z aktuálního světového šampionátu Francouz Jason Lamy-Chappuis je po skoku desátý a na Frenzela ztrácí více než minutu.

Kromě Miroslava Dvořáka se z českých zástupců v běhu představí ještě 22. po skoku Tomáš Slavík, 31. Pavel Churavý 48. Tomáš Portyk.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme