Po třech chybách jsem měla i trošku štěstí, říká po sprintu Vítková

Vítr a sníh pronásledovaly biatlonistky při sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Foukalo rychlostí kolem 30ti kilometrů v hodině. A závodnicím, které startovaly s vyššími čísly, trať zachumelily vločky těžkého sněhu. Veronika Vítková měla i trochu štěstí. Sice minula při střelbě vestoje tři terče, ale v pátek 13. dojela 13..

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod Světového poháru v biatlonu, sprint žen na 7,5 kilometru, Nové Město na Moravě, 13. ledna. Česká běžkyně Veronika Vítková skončila 13 | Zdroj: ČTK

Veroniko, když jste odjížděla po položce ve stoje, tak jste tam nechala tři nespadnuté terče. Nakonec to ale vypadá na slušný výsledek …

Byla jsem zklamaná za ty tři chyby, ale pak jsem se podívala na ostatní na střelnici a viděla jsem, že jsou na tom podobně. Tak jsem si řekla, že podmínky jsou těžkém bude se kroužit, tak by to nemusel být špatný výsledek.

Magdalena Neunerová říkala, že počasí bylo hodně složité i pro favoritky. Některé měly na střelnici až pět chyb …

Přehrát

00:00 / 00:00

S Veronikou Vítkovou si povídal reportér Tomáš Kohout

Bylo to i o náhodě a záleželo na tom, kdy kdo dojel na střelnici. Já jsem měla na „ležce“ asi trošku štěstí, protože tolik nefoukalo. Říkala jsem si, že bych mohla zastřílet čistě a to se povedlo. Bohužel ve stoje mohlo být lépe.

Irena Česneková říkala, že v takovémhle větru a sněžení se ani nevyplatí upravovat mířidla. Musí se odhadnout kam fouká a posunout se celým tělem, to jste zvládla?

Buď vyčíhat vítr nebo lehce přenést střelu proti větru, což já jsem nemusela, protože jsem měla stejné podmínky jako na nástřelu.

Je to váš nejlepší výsledek v sezoně, ale zajela jste tu i nejhorší. Jaké je to povzbuzení, že se vám to povedlo před domácím publikem?

Já jen doufám, že horší výsledky, které jsem předvedla v individuálním závodě, už nebudou . A jestli se mi podaří v Novém Městě udělat letošní maximum, tak to bude jedině super.

Tomáš Kohout, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme