Po zlatém finiš přidal Petter Northug pro něj typickou provokaci

Odvěká lyžařská rivalita mezi Nory a Švédy je na probíhajícím mistrovství světa ještě více vyšponovaná. Nedivte se. Závodí se ve švédském Falunu a nejúspěšnějším sportovcem je se zatím třemi zlatými medailemi Nor. A ještě je všemu ten, který neskutečně rád provokuje - Petter Northug.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norský finišman Petter Northug si dává v cíli štafety provokativně prst před pusu, aby utišil švédské fanoušky

Norský finišman Petter Northug si dává v cíli štafety provokativně prst před pusu, aby utišil švédské fanoušky | Zdroj: Reuters

Po vítězství ve štafetě, kterou právě Northug dovedl do cíle fantastickým finišem, dal norský lyžař na instagram fotku ze stupňů vítězů s popiskem: i druhá místa jsou pěkná.

A už za cílem se otáčel dokola s prstem před pusou, jakoby kohosi utišoval. Když se ho na to gesto později ptala novinářka na tiskové konferenci, místo vysvětlování s ní flirtoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petter Northug dovedl fantastickým finišem norskou štafetu k zisku zlatých medailí, ale nazpomněl typickou provokací popíchnout soupeře i švédské fanoušky

Můžete vysvětlit to „pšt", co jste ukazovali? To bylo na švédské závodníky, nebo švédské diváky, nebo na koho?
„Pro vás.“
Pro mě? Napsala jsem o vás něco špatně?
„Ne, to je pocta.“
Pocta? Proč?
„Jooo. To by zabralo spoustu času a ostatní by se nudili. Příště, jo?“

Kolegyně mi otázku v „uvozovkách" ukradla, ale zkusil jsem to oklikou. Že jsem se chtěl zeptat také, ale když to tedy nebylo na mě.

„Nikdy předtím jsem tě neviděl,“ reagoval držitel tří zlatých medailí na právě probíhajícím šampionátu Petter Northug.

Zřejmě má slabší paměť. Ale vy si možná vybavíte, jak si před čtyřmi lety v Oslo, také při vítězné štafetě počkal na druhého Švéda a před ním teatrálně překročil cílovou pásku.

 

2a plats är ju också jättebra

Fotka zveřejněná uživatelem Team Northug (@teamnorthug),Úno 27, 2015 v 7:23 PST

Švédský kolega o něm tehdy do vysílání řekl, že je prase. Ovšem jako floutek se Northug občas chová i mimo sportovní život. A tam už je to horší.

Majitel 12 zlatých medailí z mistrovství světa si za řízení pod vlivem alkoholu a překročení rychlosti po sezóně odpyká 50 dní zřejmě v domácím vězení.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme