Počasí biatlonistům nepřeje, ale dobrá nálada je před štafetou neopouští

Čeští biatlonisté se připravují na úvodní závod na mistrovství světa v Kontiolahti, kterým je smíšená štafeta. Počasí ale moc nepřeje. Fouká vítr, sem tam sněží, sem tam prší. Alespoň že teploty nejdou pod mínus 30 stupňů, jako tomu bylo v Kontiolahti před šestnácti lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Tenkrát bylo 25 až 30 pod nulou a to bylo opravdu něco jiného. Závod byl dvakrát odložený, protože se smí startovat pouze do -20 stupňů. Ale pak se oteplilo na -15 a jezdili jsme skoro v tričku,“ vzpomíná tehdy závodník, dnes trenér ženského týmu Zdeněk Vítek.

Tuhé mrazy tentokrát v Kontiolahti rozhodně nehrozí, to spíš to ježdění v tričku, pokud bude podle předpovědi příští týden opravdu svítit sluníčko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonisté se připravují na úvodní závod na mistrovství světa v Kontiolahti. Před startem smíšené štafety všichni věří v úspěch, i když počasí moc nepřeje.

Jinak má být spíš zataženo a teplota kolem nuly, kvůli které povolil sníh, stala se z něj břečka a to českým biatlonistům také zrovna nevoní.

„Není to můj šálek čaje a podmínky jsou těžší, než jsme předpokládali,“ říkala Gabriela Soukalová.

„Trenér říkal, ať jsem pozitivní. Takže jsem rád, že máme mokro, že se nám tady nepráší, nesvítí sluníčko a tím pádem si nespálíme ksichty,“ zlehčoval situaci Michal Šlesingr.

„Musíme se s tím poprat. Nejlepší výsledky jsme měli i v takovémhle počasí, takže snad nám bude chumelit štěstí,“ věří Gabriela Soukalová, která mistrovství světa zahájí ve smíšené štafetě spolu s Veronikou Vítkovou, Michalem Šlesingrem a Ondřejem Moravcem.

Start závodu je v 17:15 hod. kdy spustíme také přímý přenos na našem streamu a v mobilní aplikaci iRadio. Na Radiožurnálu uslyšíte reportážní vstupy.

 

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme