Počasí lyžařům nepřeje, Bank možná přijde o závěrečný závod SP

Pořadatelům a lyžařům nepřeje ve švýcarském Lenzerheide počasí. Kvůli dešti museli organizátoři zrušit dnešní superobří slalomy žen i mužů ve finále Světového poháru. A dobré vyhlídky nejsou ani pro páteční závody, ve kterých by měli startovat také dva Češi - Šárka Záhrobská ve slalomu a Ondřej Bank v obřím slalomu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování - Ondřej Bank se po 1. kole obřího slalomu směje - je dvanáctý | Foto: Jan Kaliba

"Byl jsem se dnes lehce projet na sjezdovce a zatím má nad pořadateli navrch počasí. Dole hustě prší a nahoře prší nebo sněží, takže uvidíme zítra," řekl Ondřej Bank.

Český reprezentant, který si právo startu ve finále Světového poháru vybojoval díky svýmvýkonům po celou sezónu, se v Lenzerheide připravuje na páteční závod téměř týden. Teď mu ale hrozí, že o něj přijde.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jana Kaliby s lyžařem Ondřejem Bankem před finále SP v Lenzerheide

"Na závod jsem se těšil, díky výsledkům jsem mohl klidně startovat i s osmičkou. A jet s nižšími startovními čísly je vždycky příjemné. Ale bohužel počasí neovlivníme, zítra uvidíme," říká Bank, který se před závěrečným individuálním závodem cítí dobře.

"V norském Kvitfjelu se mi podařilo splnit menší cíl, získat body ve sjezdu, takže jsem spokojený. Poslední závod bych si chtěl užít a pokusit se o nějaký zajímavý výsledek," přeje si Ondřej Bank.

Bank: Nejtěžší je pro mě super-G

Třicetiletý lyžař se stal právě minulý víkend v Norsku po 25 letech prvním Čechem, který dokázal v rámci Světového poháru bodovat ve všech disciplínách.

"Pro mě bylo nejtěžší získat body v super-G, protože se na něj v tréninku vůbec nezaměřuju. Ale samozřejmě každá disciplína má své nástrahy a doufám, že se mi bude dařit i v příští sezóně a třeba i lépe," věří Bank.

Kromě obřího slalomu by měl Ondřej Bank absolvovat také týmovou soutěž, kde spolu se Šárkou Záhrobskou, Lucií Hrstkovou a Kryštofem Krýzlem obhajuje loňské vítězství ve finále Světového poháru.

"Bavil jsem se se Šárkou i Kryštofem, oba říkali, že chtějí jet, takže jsme připraveni se do toho pustit v nejsilnějším složení. Konkurence je velká, ale bude to určitě zábava," těší se na poslední závod Světového poháru nejlepší český sjezdař této sezóny.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme