Počkejme si na olympiádu, říká o Erbanové rychlobruslařský trenér Novák

Martina Sáblíková dnes marně hledala na pětikilometrové trati v Soči konkurenci. Na tratích kratších má ale o kvalitní soupeřky postaráno a patří mezi ně i její reprezentační kolegyně Karolína Erbanová, která se tento rok ve svých dvaceti letech definitivně zařadila mezi světovou špičku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Heather Richardsonová (vlevo) a Karolína Erbanová | Zdroj: Reuters

Na kilometru útočila na mistrovství světa na medaili, ale nakonec z toho bylo páté místo. Trenér Petr Novák je s výkony svých svěřenkyň samozřejmě spokojen, ale přiznal, že před závodem Karolíny Erbanové ve stupně vítězů hodně doufal.

„Tajně jsem doufal, že by medaile mohla být. Po včerejšku jsem věděl, že dnes pojede dobře, ale ty ostatní jely také dobře. Skoro si říkám, že je to čtvrté místo lepší než páté. To by nás asi mrzelo víc,“ říká upřímně kouč Petr Novák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karolína Erbanová by mohla jet na zimní olympiádu v roli medailového želízka

První dnešní medaile byla nadosah, protože Karolína Erbanová byla po desáté rozjížďce chvilku třetí, ale poslední dvě závodnice ji dokázaly předjet. „Věděla jsem, že kdyby se zadařilo, že by to mohlo na medaili být, ale je vidět, že se to na tom sprintu strašně střídá. Je to jiné než ty dlouhé tratě,“ říká pátá rychlobruslařka z kilometru.

Nicméně po Martině Sáblíkové má české rychlobruslení další adeptku na olympijskou medaili příští rok v Soči. I když tedy Karolína dlouho nechtěla slyšet nic o tom, že by mohla být úspěšná. Jenže trenér Petr Novák viděl její obrovský potenciál od začátku. „Když jsem jí kdysi řekl, že bude na olympiádě bojovat o medaile, tak mi říkala, tohle nikdy nemůžeš vědět. No a dneska už sama ví, že o to bude bojovat.“

Postupem času se změnil také pohled Karolíny Erbanové na trénink. Petr Novák jí nedá rozhodně nic zadarmo a že se jeho metody vyplácí se na závodech projevuje čím dál častěji. Třeba i dnes, kdy svou soupeřku v rozjížďce překonala znovu až ve finiši.

Martinu Sáblíkovou zlepšení reprezentační kolegyně těší

„Už ví, že ten trénink je vedený správně, protože ty koncovky jsou rozhodující. Tam musí být člověk fyzicky dobře připravený. Je to necelé dvě desetiny od medaile. Mohlo by to mrzet, ale počkejme si na olympiádu,“ napovídá trenér Novák.

I Martina Sáblíková má radost z výkonů své kolegyně. „Samozřejmě jsem ráda, formu má, pořád se zlepšuje. V těch sprintech je to o setinky. Včera i dnes předvedla výborný výkon. Já doufám, že to páté a šesté místo ji dodá tu správnou naštvanost od příštího roku, a že tam tu medaili bude mít,“ dodává Martina Sáblíková.

Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme