Poláci ho vyhodili, teď je poráží. Rychlobruslař Druszkiewicz těží ze spolupráce se Sáblíkovou

Doma ho odepsali, v Čechách naplno využil druhou šanci. Sebastian Druszkiewicz těží ze spolupráce s rychlobruslařskou hvězdou Martinou Sáblíkovou. Ta má díky němu tréninkového parťáka a jemu se přibližuje účast na olympiádě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslař Sebastian Druszkiewicz v české kombinéze

Rychlobruslař Sebastian Druszkiewicz v české kombinéze | Foto: Martin Charvát | Zdroj: Český rozhlas

Sebastian Druszkiewicz začal s rychlobruslením ve 12 letech a dotáhl to až do polské reprezentace. Patřil ale do horšího evropského průměru a ve 27 letech mu vedení polského národního týmu dalo jasně vědět, že už s ním nepočítá.

Druszkiewicz chtěl ukončit kariéru, ale přišla nabídka na spolupráci od trenéra Martiny Sáblíkové Petra Nováka. „Trenér Novák hledal někoho na pomoc Martině. Byla to možnost, jak prodloužit sportovní kariéru, navíc pomáhám takovému velkému sportovci, jako je Martina,“ vzpomíná Sebastian Druszkiewicz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sebastian Druszkiewicz už závodí na Českou republiku

Petr Novák původně sháněl někoho, kdo by Martině Sáblíkové stačil jak na rychlobruslařském oválu, tak při jízdě na kole. Jenže v Sebastianovi objevil potenciál, kterého chtěl využít na závodech.

„Na začátku jsem měl jen pomáhat, ale Petr zjistil, že ještě můžeme udělat dobrý výsledek, tak se řeklo, že budu závodit taky. Pomalinku to jde nahoru,“ říká.

Za necelé dva roky se Sebastian dostal mezi světovou elitu. Už v českém dresu si vybojoval účast na mistrovství světa v Hammaru. Na pětikilometrové trati už zajíždí lepší časy než všichni jeho bývalí kolegové z polské reprezentace.

„Baví se se mnou víc než v době, kdy jsem odcházel. Tehdy se se mnou nikdo nebavil. Teď už se mnou mluví, když je porazím. Už se smáli, že nejrychlejší Polák na dlouhých tratích je z Čech,“ usmívá se Sebastian Druszkiewicz, který sní o tom, že za rok bude startovat na olympijských hrách v českém dresu. A rozhodně nejde o nesplnitelný sen.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme