Polsko chce pořádat zimní olympijské hry v roce 2022. Společně se Slováky

Zimní olympijské hry v roce 2022 by chtělo pořádat Polsko společně se Slovenskem. Tuto myšlenku už podpořili premiér i prezident. Varšava si teď musí spočítat, jestli bude mít na organizaci takové akce dost peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři na svazích | Foto: Martin Dorazín

Po loňském fotbalovém mistrovství Evropy nabrali Poláci sebevědomí a troufají si i na pořádání největší sportovní akce na světě.

„Během Eura jsme dokázali, že organizačně na to máme. Proto budu podporovat i olympiádu,“ řekl premiér Donald Tusk.

Už příští týden mají o společné kandidatuře mluvit prezidenti Polska a Slovenska. Centrum olympiády by bylo v Krakově a například sjezdové lyžování by hostil Chopok v Nízkých Tatrách. Slovensko by mělo zájem i o hokejový turnaj. Jestli tatry budou kandidovat teď závisí na politicích.

"Pokud se ukáže, že tato nabídka má pro Slovensko obrovský význam, vláda Slovenské republiky by oficiálně tuto kandidaturu potvrdila," říká premiér Fico.

Olympijské sny ale narážejí na napjatý státní rozpočet. Premiér Fico se navíc nevzdává plánu na stavbu Národního fotbalového stadionu a náklady na olympiádu zatím nikdo spolehlivě nevyčíslil. Nízké Tatry a Poprad už neúspěšně zkoušely získat zimní olympiádu v letech 2002 a 2006.

Petr Vavrouška, Vojtěch Berger, Jakub Marek, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme