Poslala jsem štafetu ke dnu, kaje se Charvátová. Její čas přijde, věří Koukalová i trenér Rybář

Lucie Charvátová se dnes ve slovinské Pokljuce se dnes představila na druhém úseku štafetového závodu, jenže kvůli sedmi střeleckým chybám nabrala velkou ztrátu a pustila před sebe až 10 soupeřek. Díky skvělým výkonům Evy Puskarčíkové, Veroniky Vítkové a Gabriely Koukalové nakonec Češky skončily čtvrté, ale mohlo být veseleji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Charvátová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Co by daly ještě před lety české biatlonistky za čtvrté místo ze štafetového závodu. Proto i teď mluví o tomhle výsledku jako o úspěchu, ale fanoušek se samozřejmě ptá, jak by asi závod dopadl, nebýt tolika střeleckých chyb Lucie Charvátové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Až Lucka zastřílí, bude to mazec, těší se Gabriela Charvátová. Dnes to ale nevyšlo

„Musím strašně poděkovat holkám za práci, kterou odvádějí. Vždycky to za mě takhle krásně vytáhnou a já to pošlu ke dnu. Omlouvám se, moc mě to mrzí,“ sype si popel na hlavu Lucie Charvátová.

23letá rodačka z Hradce Králové nastoupila v Pokljuce do české štafety. A pošesté musela kroužit na trestném kole.

Na vyčítavé reakce ze strany týmových kolegyň samozřejmě nedošlo. „Každý tu udělal, co se dalo. Rozhodně nikoho nebudeme nijak obviňovat. Je mi jí líto, protože na to má, jen je potřeba si to líp srovnat,“ říká Gabriela Koukalová.

Až zastřílí, bude to mazec

„Je to velmi talentovaná závodnice a i když má nějaký blok, pořád jí věříme. Jsme rády, že můžeme závodit v tomhle složení. Doufám, že jí každá zkušenost posílí. Až to jednou vyjde, tak to bude mazec,“ podržela svou kolegyni Gabriela Koukalová.

Finišmanka štafety naopak nabídla ideální scénář pro příští závody: Až Charvátová zastřílí, může dokázat velké věci.

„Nevím, jak dlouho na tohle budeme muset čekat. Sama jsem zvědavá, jestli to někdy přijde, nebo jestli mě to zas víc zlomí,“ sklesle podotýká skvělá běžkyně a často také trápící se střelkyně Lucie Charvátová.

Užitečná mučírna pro biatlonisty. Fyzioterapeut Karpíšek trápí české reprezentanty, Šlesingr nasazuje poker face

Číst článek

S tolika chybami Ondřej Rybář při svých propočtech před závodem nepočítal. „Říkal jsem, že holky mají tak silný tým, že pomýšlíme na pódium. Dneska tam byly dvě kola a to je moc. Nebudeme z toho dělat tragédii. Není to poprvé, co se jí to stalo, ale víme, co v ní je. Její čas přijde, určitě nedala dvě kola schválně,“ věří šéftrenér české reprezentace.

Lepší by to mohlo být už příští týden, a to před domácími fanoušky. Světový pohár se teď z Pokljuky přesouvá do Nového Města na Moravě.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme