Poučení, to je základ pro Moravcův úspěch ve vytrvalostním závodě

Chyby dělá každý, ale důležité je se z nich poučit. Tuhle obvyklou motivační formulku si teď může říkat i biatlonista Ondřej Moravec, kterého dnes čeká na mistrovství světa v Novém Městě vytrvalostní závod. Ten se v této sezoně Světového poháru jel jen jednou na úvod seriálu v Östersundu – a právě ve švédském středisku může Moravec čerpat své poučení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třetí místo české štafety na MS v Novém Městě na Moravě, zleva Jaroslav Soukup, Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec v cíli | Zdroj: ČTK

Moravec tam odstřílel tři položky čistě a útočil na vítězství. Jenže dvěma chybami při poslední zastávce na střelnici se o něj připravil.

„On se už poučil a na Pokljuce to prodal. A protože se jel zatím jen jeden individuální závod, tak je to pro nás velká neznámá. Ale poučil se do stíhaček, kde to dokázal prodat,“ připomíná trenér Ondřej Rybář stíhací závody v Pokljuce a Oberhofu, kde se jeho svěřenec díky zlepšené mušce dostal na stupně vítězů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jedním z našich reportérů na MS je Jan Suchan, tentokrát se zaměřil na dnešní závod

V Novém Městě na Moravě nezvládl jen jednu závodní střelbu a i v tréninku mu to pálí bezvadně – naposledy sestřelil všech čtyřicet terčů. „Na tréninkách tu střílím velice dobře, takže nevidím důvod, proč by to nemělo jít i v tom dlouhém závodě. Rozhodně do toho s tím půjdu, to bych nebyl závodník, kdybych nečekal nějaký lepší výsledek.“

„Loni jsem byl, tuším, kolem 12. místa, tak kdybych to trochu vylepšil, tak bych byl spokojený,“ říká poměrně skromně Ondřej Moravec, přestože právě on může být podle mnohých černým koněm mezi medailovými adepty.

Obhájce bronzu Jaroslav Soukup a Zdeněk Vítek zkusí získat body potřebné pro účast v závodě s hromadným startem, čtvrtým do party je uzdravený Michal Šlesingr. Startuje se ve čtvrt na šest odpoledne a od té doby se budou naši reportéři hlásit s aktuálními vstupy.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme