Povedená příprava může Záhrobskou dostat až k olympijské medaili

Při odhadování českých medailových nadějí pro olympijské hry v Soči by ještě před několika měsíci těžko někdo vyslovil jméno Šárka Záhrobská. Ale česká lyžařka se dokázala vrátit po operaci nezhoubného nádoru v hlavě takovým způsobem, že pomalu dává zapomenout i na své předcházející výkonnostní trápení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská a její trenér Klaus Mayrhofer v akci | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Tento týden ji čeká finále Světového poháru a tím i konec sezony, během které znovu nastartovala svou kariéru. A o zmíněné medaili už mluví i ona sama. „Olympiáda je prostě olympiáda. To je sen každého sportovce a i můj sen je získat tam medaili.“ O tomhle snu by Šárka Záhrobská nahlas nemluvila, kdyby nebyla přesvědčená, že se jí může splnit.

Na podzim by tuhle větu určitě nevyslovila, jenže situace se změnila. Šárka Záhrobská dokázala ve Světovém poháru pravidelně bodovat, na mistrovství světa osmým místem s přijatelnou ztrátou na stupně vítězů vylepšila svou pozici ze šampionátu v roce 2011 a to všechno umocňuje vidina plnohodnotné letní přípravy, kterou lyžařka musela před touto zimou oželet.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka Záhrobská pomýšlí na olympijskou medili ze Soči

„Jsem přesvědčená o tom, že jdeme dobrým směrem, a už se hrozně těším na letní přípravu. Ta letošní proběhne doufám podle plánu se vším všudy, abych byla ready na olympijskou sezonu.“

Součástí plánu by mělo být podle vzoru z loňského léta i soustředění v Jižní Americe, kam vzal Šárku Záhrobskou poprvé nový trenér, Rakušan Klaus Mayrhofer.

„Teď budeme mít čas - tedy aspoň doufám - na to, co jsme museli kvůli nečekaným problémům loni oželet. Potřebujete tři až čtyři měsíce ročně, kdy není lyžování to hlavní a zaměřujete se na budování fyzické kondice, kterému se opakovaně věnujete klidně dva až tři týdny v kuse. To nám v uplynulé sezoně chybělo a teď budeme mít čas to zlepšit.“

Motivací je medailová radost z Vancouveru

A využít by to Šárka Záhrobská chtěla hlavně na olympijských hrách v Soči, které jsou pro ni důležité, jakkoli se v minulých měsících a letech mohlo ze slov české slalomářky zdát, že její priority jsou jinde než na sportovním poli. Ale to nic nemění na tom, že ambiciózní je stále, a jelikož se jí návrat k závodění vydařil, olympijské hry v Rusku jsou pro ni prvořadým cílem.

„Trávím s ní dost času, jsme spolu dlouho i na kopci. Olympiáda je pro ty lyžaře hodně hodnotná, protože je to taková vyšší úroveň reprezentace,“ naznačuje fyzioterapeutka a spřízněná duše české lyžařky Lucie Sluková, že Šárka Záhrobská nemluví do větru, když zmiňuje přání zopakovat si v Soči medailovou radost z Vancouveru.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme