Pral jsem se se stojkami, řekl v cíli Krčmář. Jedna chyba ho připravila o stupně vítězů

I dnes přišel zástupce českého biatlonu o medaili z vytrvalostního závodu chybou na poslední střelecké položce. Na Evu Puskarčíkovou ‚navázal‘ Michal Krčmář, který nakonec v Anterselvě skončil osmý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Krčmář dojíždí do cíle, osmé místo udržel o necelou sekundu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„S oběma stojkami jsem se hrozně pral. Nevím, jestli to bylo únavou, nebo něčím jiným, ale byly strašně vybojované, takže jsem spokojený. Věřím, že jsem se rozjel do dalších závodů,“ řekl Českému rozhlasu v cíli vytrvalostního závodu v Anterselvě Michal Krčmář.

Prvních 15 ran dal sice pomaleji, ale bezchybně. Soupeři českého biatlonisty chybovali a Michal Krčmář před poslední střelbou útočil na stupně vítězů. S bezchybnou střelbou mohl být druhý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Michalem Krčmářem pořídil v cíli reportér ČRo David Nyč

„Škoda poslední položky. Třetí ránu měl těsnou kalibrovku nahoře, ale musíme kvitovat umístění do desátého místa, což je pěkné a musíme ho jen pochválit,“ řekl České televizi kouč Michael Málek.

V průběžném pořadí se pohyboval mezi nejlepšími, přesto nemohl přemýšlet, na jakou pozici během dvaceti kilometrů útočí.

„Vývoj závodu mi neumožnil takhle přemýšlet. Věděl jsem, že jedu vepředu, ale mám nízké startovní číslo. Říkal jsem si, že za mnou je spousta závodníků, u kterých nevím, jak střílí a jak jedou. Kdybych jel se stovkou vepředu, vím, že jedu o předek. Takhle za mnou jelo ještě 80 závodníků,“ vysvětlil Krčmář.

„Na trati to dnes nebylo ono, i když v posledním kole jsem mohl docela zabrat. Rozjel jsem to hlavou, abych se úplně nevyšťavil,“ dodal.

Před nadcházejícím mistrovstvím světa, které se uskuteční během druhého únorového týdne v Hochfilzenu, ale nabírá formu. Ve třech z posledních čtyřech závodů se umístil v elitní desítce, jednou dokonce na stupních vítězů.

„Ještě před sebou máme soustředění, musíme udělat nějakou práci a každý bude ladit formu. Můžu být uklidněný, že se mi povedly závody před MS, ale rozhodně se o ně nebudu opírat,“ říká Michal Krčmář.

V Anterselvě biatlonisty čekají ještě dva starty, v sobotu mají na programu štafetu, v neděli „masák“ pro 30 nejlepších.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme