Prevce převyšuje Prevc. Je těžké se z bratra radovat, přiznává Peter před Turné čtyř můstků

Nestává se často, aby některému z individuálních sportů kralovali dva roky po sobě bratři. Ve skocích na lyžích to ale možné je a jako důkaz nám poslouží Domen a Peter Prevcovi. I pro ně dnes začne v německém Oberstdorfu Turné 4 můstků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Prevc musí sledovat vítězství mladšího bratra Domena | Zdroj: Reuters

Tradiční zahájení Turné v Oberstdorfu dospělo do kuriózního bodu. Lídr Světového poháru a minulý vítěz mají stejné příjmení. Peter Prevc slavil vloni vítězství na Turné i celkový triumf v seriálu, jenže v posledních týdnech je lepší 17letý Domen.

O 7 let starší Peter se trápí a ani si vítězství a vedení mladšího bratra neužívá. „Někdy je hodně těžké se radovat, když Domen vyhrává. Protože jsem rozmrzelý sám ze sebe a naštvaný na sebe. Takže z toho nemůžu mít takovou radost,“ upřímně říká Slovinec Peter Prevc.

Přehrát

00:00 / 00:00

I letošnímu ročníku Turné 4 můstků může kralovat Prevc, zřejmě ale bude oproti loňskému o 7 let mladší

A zatímco jeho bratr Domen může dnešní kvalifikaci jako lídr Světového poháru klidně i vynechat, Petera zažije oproti loňsku velmi nezvyklý pocit. „Co se změnilo od loňska je, že se teprve musím kvalifikovat do závodu,“ dodává s hořkým úsměvem.

Zato mladší Domen se vůbec nestresuje „Turné je pro mě jako každý jiný závod, nevidím v tom žádný rozdíl,“ říká mladík, který letos ovládl už čtyři závody.

Aby nebyli v závodě s bratrem sami dva, doplní je ještě třetí sourozenec – Cene Prevc.

Celkem je ve startovní listině kvalifikace 70 skokanů na lyžích, včetně Čechů Matury, Vančury, Hlavy, Koudelky, Jandy a Štursy. Kvalifikace na první závod Turné čtyř můstků začíná v 16:45.

Tomáš Kohout, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme