Přijal jsem to s nadšením, hodnotí Bauer ironicky změnu v programu Tour de Ski

V německém Oberhofu dnes čeká běžce na lyžích závod, který ještě před startem vzbudil tolik emocí, jako letos žádný jiný. Pořadatelé museli kvůli nedostatku sněhu zkrátit trať a ze závodů na 9 a 15 kilometrů klasicky udělali sprint volnou technikou. Favoritka ženské části Tour de Ski Polka Kowalczyková kvůli tomu dokonce ze sedmidílného seriálu odstoupila. A ani spousta dalších lyžařů po téhle změně neskáče radostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer po triumfu na klasické desítce ve finském Kuusamu | Zdroj: ČTK

„Přijal jsem to s nadšením, jako rychlostnímu závodníkovi mi tahle změna dost sedí,“ komentuje tohle rozhodnutí Lukáš Bauer, ovšem s pořádnou dávkou ironie. Takže abyste smyslu jeho slov porozuměli, musíte jejich obsah převrátit naruby.

Bauer sprinty naopak považuje za nutné zlo a nemá v nich žádné ambice uspět. Ale vzhledem k tomu, že teď v olympijské sezóně stejným způsobem přistupuje k celé Tour de Ski, místo které by se radši připravoval na Hry v Soči, tak ho tahle změna zase tolik netrápí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer a Aleš Razým komentují změny v programu Tour de Ski

„Je mi to celkem jedno. Zamrzelo mě, že zrušili patnáctku, ale už před týdnem jsme věděli, že jsou tady hodně špatné podmínky. Akorát mě mrzí, že když tuhle variantu zvažovali už před týdnem, potvrdili, že to bude jinak, až v den, kdy už tady výpravy jsou. To mi přijde nestandardní, ale myslím, že v tomhle počasí můžeme být rádi, že vůbec nějaké závod jsou, byť to pro nás distanční závodníky není úplně ideální,“ bere na sebe Bauer úlohu mluvčího části celého konvoje Tour de Ski. Ale najdou se pochopitelně i ti, kterým zařazení jednoho sprinterského závodu navíc vůbec nevadí, právě naopak.

Tour de Ski přišla o největší hvězdu, Kowalczykové se nelíbí změny

Číst článek

„Rozhodně je tam předpoklad, že když se mi nebude dařit, tak naberu menší ztrátu. Loni tady byla patnáctka moje nejhorší disciplína, dostal jsem tři minuty a to potom člověk na nějaké celkové pořadí nemá šanci,“ tváří se spokojeně Aleš Razým, který může ještě vylepšit své patnácté místo ze sobotního prologu.

Z dvanáctých míst vstoupí do dnešních sprintů Martin Jakš a Eva Vrabcová-Nývltová. Aby ale nebyli tolik biti lyžaři, kterým takto krátké trati nejsou vlastní, bude dnešní sprint dotovaný nižším počtem bonusových sekund. Třeba vítězové jich od svého celkového času na Tour de Ski odečtou místo šedesáti jenom třicet.

Jan Kaliba, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme