Přijel jsem na MS v nejlepší možné formě, myslí si krasobruslař Verner

V půl dvanácté startuje mužská soutěž krasobruslařského mistrovství světa. V ní bude pověst bronzového medailisty z evropského šampionátu hájit český reprezentant Tomáš Verner. Mezi hlavní medailové favority ale tentokrát patřit nebude. Ačkoliv rodák z Písku to možná vidí trochu jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Tomáš Verner se dočkal, naostro začíná MS 2011 | Foto: Michal Jurman

Konečně to přijde, může si říct vzhledem ke startu krátkých programů mužů Tomáš Verner. Ten totiž v Moskvě trénuje už více než týden a tak toto čekání, v kombinaci s měsíčním posunem mistrovství světa, se pro něj zdálo být už nekonečné.

„Den D se konečně blíží. Nevnímám to úplně jako předzávodní horečku, ale je pravda, že už jsem se tak nějak začal dostávat do závodní atmosféry, protože jsem potkal spoustu bruslařů, kamarádů, rozhodčích, oficiálních hostů. A pro mě je to potom vstup do takové speciální zóny závodění. Tím pro mě celý závod začíná,“ uvedl Tomáš Verner.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přijel jsem na MS v nejlepší možné formě, myslí si krasobruslař Verner

Řečeno tedy terminologií slavných motoristických závodů: dámy a pánové, „nastartujte své motory". Jak seřízený je ale vlastně ten české výroby a laděný od léta loňského roku pod dohledem torontských expertů?

„Cítím se dobře, silný v kramflecích. Teď to bude jenom na tom, jak se hala oteplí nebo neoteplí s diváky, protože jsem slyšel, že by měl být šampionát údajně vyprodaný, takže ta teplota v hale bude ještě stoupat. A už teď je tady příjemně. Uvidíme, jak to bude potom v kostýmech a v té opravdu závodní horečce,“ prohlásil Tomáš Verner.

Zdá se tedy, že se soutěžící v Megasport Aréně zapotí tentokrát víc, než by jim asi bylo milé. Když si pomůžeme opět hantýrkou ze světa vonícího benzínu a spálených pneumatik, tak se ale zdá, že má zatím Verner své stádo koní pod kapotou dobře pod kontrolou. Jak sám říká, oproti lednovému evropskému šampionátu jen jaksi řečeno změnil barvu své karosérie.

„Tentokrát si myslím, že jsem nepřijel jako v Bernu na bílém koni, letos jedu na mistrovství světa na černém koni. A tuhle pozici mám daleko nejradši. Loni jsem na mistrovství světa vůbec nebyl, takže jako bych měl roční pauzu a po ní jsem přijel hladový, chtěl bych si tady pro sebe něco urvat. Uvidíme, co na to budou říkat soupeři, ale já jsem přijel v nejlepší možné formě,“ říká sebevědomě před startovním praporkem čekající Verner.

Zda se pod ním onen nový černý kůň nesplaší, můžete mapovat i z vysílání Radiožurnálu, kde vás budeme o všech důležitý zatáčkách a předjížděcích manévrech Vernerova krasobruslařského umu informovat.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme