Přítel, rodiče a pečená kachna, přiznala Soukalová, na koho a co se doma nejvíce těší

Tři a půl měsíce. Tak dlouho trval boj biatlonistky Gabriely Soukalové o celkový triumf ve Světovém poháru. Jen tři dny z toho byla doma. Jinak dřela na závodech, nebo na soustředěních. Teď už se ale těší domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šťastná Gabriela Soukalová s křišťálovým glóbem, zatím tím malým | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Od prvního vytrvalostního závodu, do poslední stíhačky bojovala Gabriela Soukalová o křišťálový glóbus 108 dní. Solidní porce, pokud uvážíme, že to bylo tak akorát s fyzickým odpočinkem, psychika dostává zabrat pořád. A k tomu neustálé cestování. Teď letí vítězka Světového poháru domů.

„Jako první se těším na setkání se svým přítelem, společně to trochu oslavíme. Budeme mít na sebe vlastně jen jeden den, protože on pokračuje na další turnaj a zase se několik dní neuvidíme. Takže se těším moc,“ přiznává Gabriela Soukalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

S vítězkou SP Gabrielou Soukalovou na její cestě domů mluvil reportér ČRo Tomáš Kohout

Přítel a rodiče. To je svým způsobem mantra, kterou od Gabriely Soukalové uslyšíte skoro pořád. Ale rozhodně se není co divit, že jí blízcí chybí. Stejně jako maminčina kuchyně. I když si moc neodpírala ani v sezóně, jedné laskominy se dočká až teď.

„Těším se určitě na maminčinu kuchyni, na nějaké tradiční české jídlo. Třeba na kachnu s knedlíky a se zelím. Prostě něco takového, co jsme si nemohli dát, protože to nepřipravují nikde jinde na světě, než u nás,“ dodává česká biatlonistka.

A co ještě stihne před uvítáním s přítelem, rodiči a kachnou k obědu? Návštěvu na autogramiádě přímo v Českém rozhlase, na Vinohradské třídě v Praze. A chystá se i na frontu fanoušků končící třeba až u Muzea.

„Ještě připravená nejsem, ale po cestě si to začnu uvědomovat a těším se na ně. Bude to vlastně ještě dřív, než se potkáme s tím mým Petrem. Tam si mě snad potom vyzvedne,“ vzkazuje Gabriela Soukalová domů s tím, že v Českém rozhlase bude po 16. hodině.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme