Pro Bauera je triumf na klasické desítce povzbuzením do olympijské sezony

Lukáš Bauer triumfoval v závodě Světového poháru ve finském Kuusamu v běhu na 10 kilometrů klasicky, což bere jako velké povzbuzení na začátku olympijské sezony. „Ty pocity se vám strašně rychle vybaví a musím se přiznat, že už mi to strašně chybělo,“ řekl šťastný Bauer, který si ale nepamatoval, že naposledy vyhrál závod SP v lednu 2010 v estonském Otepää.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer po triumfu na klasické desítce ve finském Kuusamu

Lukáš Bauer po triumfu na klasické desítce ve finském Kuusamu | Zdroj: ČTK

„Byl to těžký závod a rozdíly byly minimální. Je to dané tím, že to byl závod na 10 kilometrů, kde to většinou bývá. Dnes jsem byl já ten šťastnější, který Eldara (Rönninga) porazil o 2 vteřiny a kousek,“ řekl Českému rozhlasu po dojezdu Bauer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer prozradil v Odpoledním Radiožurnálu své pocity z vítězství v závodě SP ve finském Kuusamu

V pátečním sprintu přitom Bauer obsadil až 104. místo ze 125 startujících. „Úplně spokojený jsem nebyl, protože i když nejsem sprinter a od sprintu jsem nečekal výraznější výsledky, tak mi chyběly zhruba nějaké dvě vteřiny, o které jsem jel pomaleji oproti svým standardním výkonům. A ty dvě vteřiny znamenaly zhruba takových 20 míst,“ uvedl český lyžař.

Pro Bauera je triumf velkým povzbuzením na začátku olympijské sezony. „Po dvou letech zdravotních problémů jsem mohl poprvé konečně dobře trénovat i přes léto. Takový výsledek hned na úvod je strašně fajn a věřím a doufám, že to přinese pohodu, celý tým pojede na vlně a dokážeme na to v dalších závodech navázat,“ doufá vítěz závodu v Kuusamu.

Lukáš Bauer si nepamatoval, že závod SP vyhrál naposledy v lednu 2010 v estonském Otepää. „Ale ty pocity se vám strašně rychle vybaví a musím se přiznat, že už mi to strašně chybělo,“ řekl Bauer, kterého čeká zítra další závod na 15 kilometrů volně.

„Doufám, že i v bruslení dokážu, že jsem v dobré formě,“ věří v dobrý výsledek i na bruslařské patnáctce Lukáš Bauer.

Tomáš Kohout, Patricie Strouhalová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme