Pro populárního lyžaře Cuche bude letošní sezona derniérou

Slavný Hahnenkamm ožije o víkendu už po sedmdesáté druhé. Fanoušci alpského lyžování jsou natěšení na sobotní nejtěžší sjezd sezóny. V Kitzbühelu se měl už dnes jet superobří slalom, který byl ale kvůli počasí zrušen. Přitom právě v tomhle vyhlášeném rakouském středisku ohlásil své sbohem profesionálnímu závodění muž, který zůstane na Hahnenkammu navždy legendou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcarský lyžař Didier Cuche

Švýcarský lyžař Didier Cuche | Zdroj: ČTK

Didier Cuche cítí, že jeho čas se naplnil a po téhle sezóně odejde do sjezdařské penze. Rozhodně na to má ve svých osmatřiceti letech nárok - a hlavně náladu.

Stále se cítí na vrcholu svých sil, ostatně největší úspěchy kariéry také posbíral coby vyzrálý třicátník. Pořád má potenciál vyhrávat a to je prý přesně situace, ve které se chtěl loučit. Učiní to po této sezóně a není náhoda, že svůj úmysl vytroubil do světa zrovna v Kitzbühelu.

Za svou kariéru vyhrál tenhle Švýcar 18 závodů Světového poháru, z toho pět právě na sjezdovce Streif. Jednou superG a čtyřikrát slavný sjezd, čímž se v počtu vítězství dělí o prvenství s Rakušanem Franzem Klammerem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Švýcarský lyžař Dider Cuche ohlásil, že letošní sezona pro něj bude jako pro profesionála poslední

Ovšem se vším všudy si svůj kitzbühelský triumf vychutnal až předloni, kdy vyhrál tamní sjezd už potřetí. Poprvé to totiž bylo na nezkrácené, plnohodnotné trati a jako třetí lyžař v historii dokázal prvenství na Hahnenkammu obhájit.

„Ano, na tomhle vítězství jsou pěkné tři věci - že jsem konečně vyhrál závod, který se jel až zeshora, že jsem dokázal vítězství obhájit a že jsem teprve třetí, komu se to povedlo. Na to jsem skutečně hrdý,“ zachytil mikrofon Radiožurnálu v Kitzbühelu po jubilejním 70. Hahnenkammu.

Na tom letošním může Didier Cuche při své derniéře dosáhnout rekordní páté výhry ve sjezdu. Určitě by to největší osobnosti Švýcarska za rok 2011 ulehčilo odchod ze scény, na které byl velkou osobností, ale nikdy nevyhrál olympijské hry ani nejvýznamnější sportovní akci své země - tedy sjezd ve Wengenu.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme