Problém se sněhem v Harrachově nebude, SP teď ohrožuje vítr

Pořadatelé Světového poháru ve skocích na lyžích řeší nový problém. Nedostatek sněhu, kvůli kterému uvažovali o zrušení celého podniku, by být neměl, závody ale ohrožuje silný vítr. Podle meteorologů přijde do České republiky v noci ze středy na čtvrtek vichřice a silný vítr vydrží až do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokanské můstky v Harrachově | Foto: Martin Kadlec

Původní problém s nedostatkem sněhu vyřešili organizátoři výrobou sněhu pomocí dusíku, který smíchali s umělým sněhem a pokryli jím 320 krychlových metrů. V pondělí sice můstek čelil přívalovému dešti, sníh se ale udržel.

Předpovědi počasí navíc slibují na horách sněžení, takže v tomto ohledu už by komplikace nastat neměly.

Starosti teď organizátorům dělá silný vítr, který by měl do republiky dorazit v noci z dneška na zítřek a vydržet až do pátku. Ve čtvrtek by se přitom měla konat kvalifikace, v pátek potom první individuální závod. Týmová soutěž je na programu v sobotu.

Největší českou nadějí je Roman Koudelka, který v dosavadních třech závodech Světového poháru obsadil páté, čtvrté a dvanácté místo. Díky tomu nemusí skákat kvalifikaci.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme