Prohráli jsme regulérně, ale volba Ruska nás šokovala, přiznal šéf biatlonového svazu Hamza

Vynikající hodnocení práce organizátorů, nadšení sportovci a fantastičtí fanoušci. Takovou vizitku potvrzuje Nové Město na Moravě každými biatlonovými závody, které pořádá. Teď ale česká kandidatura na šampionát pro roky 2020 nebo 2021 neuspěla. V moldavském Kišiněvě vyhrály ruský Ťumeň a italská Anterselva. Ve vysílání Českého rozhlasu se k tomu vyjádřil šéf českých biatlonistů Jiří Hamza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Hamza, sportovní manažer | Foto: Český rozhlas

Předpokládám, že nálada v českém týmu, který si jako opory přivezl i Ondřeje Moravce a Gabrielu Koukalovou, je teď asi - jemně řečeno - neveselá. Je to tak?

Neřekl bych, že je neveselá. Zkrátka jsme s naší kandidaturou neuspěli. Věděli jsme, do čeho jdeme, protože čas, který uplynul od minulého mistrovství, je hrozně krátký. Tak to prostě je. Měli jsme proti sobě silné soupeře a prohráli jsme.

Šampionát v roce 2013 i další biatlonové závody v Novém Městě na Morave sklidily výborná hodnocení, čím si vysvětlujete, že kongres dal přednost Ťumeni a také Anterselvě?

Co se roku 2020 týká, tak jsme všichni věděli, že bude Anterselva. Je to tradiční středisko, které umí dělat biatlon – je tam úžasná atmosféra. Rok 2021 je pro mě i pro všechny šokem. I v konstelaci všech afér a dopingu, nikdo nečekal, že by mistrovství mohlo být v Rusku. Prohráli jsme ale regulérně a musíme to tak brát.

Další mistrovství světa, o které se budete moci ucházet, je to v roce 2023. Můžete už teď říci, že se o to pokusíte? Nebo budete spíše váhat, i s ohledem na to, že silná generace Moravce, Šlesingra a Koukalové s Vítkovou už v tu dobu asi závodit nebude?

Myslím, že se o to určitě pokusíme. Máme Lucku Charvátovou, Václavíka a spoustu dalších talentovaných, takže bych se toho nebál. Český biatlon stojí na pevných nohou. Prohra nás možná vrátí trošku zpátky, ale principiálně je důležité, abychom do budoucna dostali Světové poháry a účastnili se velkých akcí. Důležité navíc je, že biatlon zakotvil v srdcích lidí v České republice. Že si děti hrají na Soukalovou, Moravce nebo Šlesingera. A to je důležitější než zisk mistrovství na rok 2021.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme