Prosluněná Pokljuka dodává biatlonistům energii. Reportér Radiožurnálu projel trať s Lucií Charvátovou

V Pokljuce začne už v pátek druhá část Světového poháru v biatlonu. Reportér Radiožurnálu vyrazil do Slovinska s předstihem a tentokrát nazul běžecké lyže i hole on sám. Na trať vyrazil s reprezentantkou Lucií Charvátovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závody Světového poháru v biatlonu začnou ve slovinské Pokljuce v pátek dopoledne | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Na stadionu v Pokljuce už je pořádně živo. Probíhá tu oficiální trénink a já si půjčil od českých servismanů týmové číslo, díky kterému mě pořadatelé pustí na trať a vyrážím na dvou a půl kilometrový okruh.

Mojí průvodkyní je v tomto případě Lucie Charvátová, která si na této trati během následujících tří dní ještě pořádně užije.

Slíbila mi, že nepojede závodním tempem. „Určitě nepojedu. Je znát, že jsme ve vyšší nadmořské výšce, takže i já sama dost funím.“ Tak, a my jedem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Radiožurnálu David Nyč si ve slovinské Pokljuce půjčil od českých servismanů týmové číslo, díky kterému ho pořadatelé pustili na trať

Už před tréninkem Lucie Charvátová říkala, že trať v Pokljuce je poměrně příjemnou změnou po soustředěních a závodech ve Švédsku. „Oproti nepřátelskému severu nám to tady dodává energii. Hned od rána svítí krásně sluníčko, horské prostředí má oproti severu, kde bylo šedivo, skoro celý den tma a věčně sychravo, atmosféru.“

Biatlonisty prostředí v Pokljuce dobíjí po všech těch směrech, nejen lyžařsky. Máme před sebou náročné stoupání. Zažít by ho měli všichni kritičtí fanoušci u televizí. Lucie Charvátová se mnou souhlasí. Tady se může rozhodovat.

„V odpoledních hodinách tady často svítí sluníčko do očí, takže je lepší nevidět na vrchol kopce a jak daleko jsou soupeřky, které vám ujíždějí,“ směje se Lucie Charvátová.

Po tomhle stoupání je tady poměrně nepříjemný sjezd. „Zabalit se do pořádného vajíčka, odšlapovat. Člověk musí být hodně opatrný, protože dole je velmi prudká zatáčka, nejdřív na jednu, potom na druhou stranu. Často se tam tvoří ledové plotny a myslím, že balíky slámy by nás úplně nezachránily, takže je dobré zůstat na nohou.“

Lucii Charvátové říkám, ať jede radši přede mnou. Mohl bych upadnout, ona přese mě a potom by mě trenéři hnali holí, že jsem jim zlikvidoval závodnici. Tady to sviští. Teď nás předjíždí Gabriela Koukalová. „Co tady má Lucka Charvátová za amanta?“ ptá se a dodává: „Bude to slyšet?“ Odvětím, že asi ne. Ale slyšet je to dobře.

Přijíždíme na střelnici. „Je důležité včas zabrzdit, obzvlášť když střílíte vstoje, protože máte dost velkou rychlost,“ upozorňuje mě Lucie Charvátová. Já jí děkuju za doprovod a přeju hodně štěstí do pátečního sprintu na 7,5 kilometru.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme