Prostor pro zázrak není. Trenér Koukal u svých běžců doufá aspoň v nejlepší výsledky zimy

Kéž by se s příchodem Martina Koukala vrátily všechny ty úspěchy, možná si říkají lidé z vedení českého běžeckého lyžování. Mistr světa a olympijský medailista je zpět v A-týmu už ale závodní kombinézu oblékat nebude. Po odchodu Lukáše Krejčího má pomoci jako hlavní trenér.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Koukal, bývalý český reprezentant v běhu na lyžích | Foto: Eva Dvořáková

„Teď zrovna koukám do plánu, před chvíli jsem se vrátil, byl jsem řešit úpravy tratí,“ říká Martin Koukal, který se na první pohled vůbec nezměnil, vrásky a kila navíc byste hledali marně. Zatímco ale závodníci během volného dne pospávají na pokojích, jejich nový trenér ťuká do notebooku a přemýšlí, jak během tří týdnů zrychlit tempo svých svěřenců natolik, aby Češi na světovém šampionátu v Lahti nezanechali jen bezvýznamnou, rozoranou stopu.

„Čas hraje proti nám. Důkladně jsem to promýšlel, moje první reakce byla, že spíš ne, ale pak jsme to probrali a ten názor vedení úseku byl, že jsem jediný kandidát, nebo někdo, kdo to může změnit. A jak to tak bývá, když je někdo jediný, tak musí, to bylo v nějakém filmu,“ usmívá se.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý běžec na lyžích Martin Koukal konečně může velet a zvednout mandle Lukáši Bauerovi

Škoda, že ani zbytek přebírání trenérské funkce nebyl podle filmu, nejlépe z kouzelnického prostředí, protože by snad Koukal potřeboval hůlku, tedy právě tu kouzelnou. I když, pořád prý nemusí být s českým běžeckým lyžováním tak zle.

„Prostor pro to, aby se stal zázrak, moc velký není. Můj cíl, nebo to, s čím bych byl spokojený, kdyby to bylo tak, jak jsme to uměl já. To znamená, že by si všichni závodníci zajeli na mistrovství světa nejlepší výsledek zimy. Těžko se dá očekávat, že nám lidi skočí z šedesátých míst do desítky, to je přeci jenom přemrštěné, ale tak aby ty výsledky byly důstojné.“

Třeba k tomu po dvou letech znovu přispěje i Lukáš Bauer. Mimochodem, nastává zvláštní situace, 15 let byli tihle dva reprezentačními kolegy i soupeři zároveň. A teď…

Nově povede mužskou reprezentaci v běhu na lyžích Koukal

Číst článek

„Teď mu budu konečně velet, konečně mu zvednu mandle,“ usmívá se Martin Koukal. Ostatně Bauer není jeho jediným starým známým, medaili z mistrovství světa vybojoval i s Dušanem Kožíškem. Musí mu teď tedy vykat?

„Ne, to bude, až mě naštve. Zatím je dost drzý, jednu žlutou kartu už má. Dovoluje si na mě na tréninku. Dovolil si mě předjet. Člověk pak musí trošku tomu kamarádství nastavit mantinely, zatím to řešíme za pochodu. Myslím, že důležité je, že spolu otevřeně komunikujeme,“ dodává Martin Koukal, nový trenér mužské reprezentace.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme