Provoz Skiareálu ve Špindlerově Mlýně není v ohrožení, bude fungovat ve "starém" režimu

Zdálo se to jako hotová věc, jenže co se zdá, je sen. To si teď můžou říct i ve Špindlerově Mlýně. Tamní Skiareál, který je největší v republice, bude dál spravovat Český svaz tělesné výchovy se Svazem lyžařů České republiky. Společnost Melida, která měla mít areál na 20 let pronajatý a investovat do něj, nakonec smlouvu nepodepsala.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sjezdovky ve Svatém Petru

sjezdovky ve Svatém Petru | Foto: Jan Rosenauer

Proč z dohody sešlo, vlastně nikdo pořádně neví. V celé otázce je klíčové, že společnost Melida tvoří dvě společnosti – Snowhill a Tatra Mountain Resort, pod kterou si můžeme představit J&T.

Dohoda měla být podepsaná do 31. října, to se ale nestalo. Důvod neví ani předseda ČSTV Miroslav Jansta. Skiareál tak bude fungovat ve stejném modelu jako doposud.

„Komplikaci žádnou nevidím, protože areál se provozoval pod režií akcionářů, tzn. ve standardním akcionářském režimu včetně zaměstnanecké struktury. A v případě, že smlouva v tento okamžik podepsaná není, tak provoz bude probíhat stejným způsobem jako v minulých letech,“ říká Roman Kumpošt ze Svazu lyžařů ČR.

Přehrát

00:00 / 00:00

O ne-pronájmu Skiareálu ve Špindlerově Mlýně mluvil na Radiožurnálu s Michaelou van Erne Jan Suchan

Pronájem Skiareálu se bude nadále řešit. Spravovat ho bude pro tuto sezónu ČSTV, ale na další roky se ho pokusí pronajmout.

„Budeme dál jednat se zájemci, zřejmě odděleně, o tom, jestli to mají zájem provozovat a za jakých podmínek. Pro nás je rozhodující, že my jsme schopni to provozovat, ale nejsme schopni rozvíjet investiční program, který jsme chtěli,“ prohlásil předseda ČSTV Miroslav Jansta.

Rozvinout investiční program se už dříve naopak povedlo rozvinout v Peci pod Sněžkou, kde se pronájem podařil. A vede se i areálu v Harrachově, který si ČSTV spravuje sám.

O tom, jak celou věc berou obyvatelé Špindlerova Mlýna, se lze jen dohadovat. Podle reakcí z doby, kdy se o pronájmu společnosti Melida rozhodlo, se místní obávali zdražení, takže možná v tuto chvíli vítají současný vývoj situace.

Na druhou stranu ale někteří z nich uznávali, že je třeba nějaká změna.

„Určitě to chce změnu, ale nevím, jestli nový nájemce nebo prodej to vyřeší. Nikdo nechce, aby se zdražovalo, ale současný stav je taky nevyhnutelný, protože se neinvestuje! A naopak polská strana jde strašně nahoru. A pokud se v Čechách nebude nic dělat, tak nás Poláci převálcují,“ myslí si jedna z obyvatelek Špindlerova Mlýna.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme