Průměrný skok, hodnotí Koudelka kvalifikaci. Má problém s nájezdovou rychlostí

Roman Koudelka skončil 20. v kvalifikaci na zahajovací závod Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích. V německém Oberstdorfu předvedl 126 metrů a byl nejlepším z Čechů. Ve vyřazovacím kole se střetne s Rusem Hazetdinovem a v tomto souboji by měl být favoritem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka odjíždí z mistrovství světa ve Falunu se vztyčenou hlavou | Zdroj: Reuters

Romane, máte za sebou úspěšný kvalifikační pokus prvního závodu. Jak jste s ním spokojený?

Jsem spokojený hlavně s tím, že jsem postoupil. První tréninkový skok se mi absolutně nepovedl a byl jsem strašně nervózní. Máme problém, že jezdíme pomalu, dostáváme velkou nálož v rychlostech, to je původní problém. Pak jsem si tolik nesedl do nájezdu a bylo to špatné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na první kvalifikační skok Turné 4 můstků se Romana Koudelky ptal hned po doskoku reportér ČRo Tomáš Kohout

V kvalifikaci už to bylo lepší a skok byl tak na šedesát sedmdesát procent. Snažil jsem se, abych nic nepokazil a stačilo to na postup. Dole to ze mě spadlo.

Tréninkový skok měřil 111,5 metru, ten kvalifikační 126. To jste vynadal servismanovi, aby s tím něco provedl?

Nevynadal. Na první kolo jsem si nenechal nic namazat, tak jsem to od Richieho (trenéra Schallerta, pozn. red) trošku schytal. Dělám to furt, ale tady je taková specifická stopa. Byla to trošku moje chyba. Ale ani do kvalifikace jsme moc nejeli, takže nad tím asi budeme muset trošku přemýšlet. Uvidíme, co se s tím provede do zítra.

Na kolik ovlivnil trénink výpadek proudu v celém Oberstdorfu? Před kvalifikací jste si vlastně skočil jen jednou.

Docela mě to mrzelo, protože takhle ideální podmínky na závodech ještě nebyly a ten jeden skok určitě chyběl. Ale jsem rád, že jsem zvládl kvalifikaci a dokázal se posunout. Zítra je potřeba jít dál.

Turné 4 můstků začalo. Kvalifikací v Oberstdorfu prošli Koudelka, Janda a Hlava

Číst článek

Dodalo mi to sebedůvěru. Po tréninku jsem si nebyl jistý, ale Richie mi řekl, že idea nebyla špatná. Tak jsem se snažil být uvolněný a skočit průměrný skok. Nic excelentního to nebylo, ale závod je až zítra.

Jakého byste si vybral soupeře pro vyřazovací KO kolo? Nebo je to jedno a chcete hlavně co nejvíc skočit.

Kašlu na to, nevadí mi to. Vím, že je tu pět „lucky loserů“. Když budu na postup, tak postoupím. Když ne, určitě mě to bude mrzet, ale nic se neděje. Udělám všechno proto, abych postoupil. A věřím tomu.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme