První závod skokanského Turné vyhrál Ammann, Hlava byl dvacátý

Úvodní závod Turné čtyř můstků vyhrál v Oberstdorfu Švýcar Simon Ammann před Norem Andersem Bardalem. Jediný český skokan na lyžích v druhém kole Lukáš Hlava byl dvacátý a připsal si nejlepší výsledek v sezoně. V prvním kole neuspěli proti svým soupeřům Jan Matura, Čestmír Kožíšek ani Antonín Hájek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Lukáš Hlava.JPG | Foto: Tomáš Kohout

Ammann vedl už po prvním kole, v němž předvedl v často se měnících povětrnostních podmínkách skok dlouhý 139 metrů. V druhém pokusu doletěl na 133 metrů a jako jediný se dostal v hodnocení přes 300 bodů. Bardal dostal od rozhodčích o čtyři body méně, o třetí místo se podělili Slovinec Peter Prevc a mladý Rakušan Thomas Diethart.

Pátý byl další Rakušan Thomas Morgenstern, jenž se stihl do Turné zotavit z vážného pádu před dvěma týdny v Titisee-Neustadtu, při kterém si zlomil prst a dnes skákal s dlahou. Sedmadvacetiletý olympijský vítěz vyhrál Turné v roce 2011. Jeho krajan Gregor Schlierenzauer, který útočí na třetí vítězství na Turné v řadě, byl devátý.

Hlava se do závodu probojoval z posledního místa v kvalifikaci, ale v prvním kole skočil 123 metrů, a přestože prohrál s Bardalem, postoupil jako poslední z pětice "šťastných poražených". V druhém pokusu doletěl o dva a půl metru dál a prokázal zlepšení výkonnosti, neboť v sezoně se dosud vždy pohyboval až v páté desítce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Lukášem Hlavou po závodě v Oberstdorfu

"Jsem určitě spokojený, i když ty skoky nejsou ještě na takové vlně uvolněnosti a automatičnosti. Musím si ještě některé věci hlídat, což mě malinko svazuje, ale doufám, že se to bude zlepšovat," řekl Hlava po závodě Radiožurnálu.

S nadějí na dobré výsledky teď vyhlíží i další závody. "Sezóna ještě bude dlouhá a já doufám, že těch lepších skoků bude přibývat. Jsem teď rád za každý bod, protože jsem na hraně, abych si udržel pozici pro Světový pohár," dodal Lukáš Hlava.

Stejně daleko jako Hlava skočil v prvním kole i Matura, ale odečetl víc bodů kvůli podmínkám, takže s Němcem Andreasem Wankem (124 metrů) prohrál. Kožíška (115,5) vyřadil Schlierenzauer (130,5), nad síly Hájka (115) byl Polák Piotr Žyla (121).

Polák Kamil Stoch, vedoucí muž Světového poháru, sice postoupil, ale se 124 metry figuroval až na 28. místě. V druhém kole se zlepšil, ale na víc než na třináctou pozici mu to nestačilo. Druhý závod Turné se uskuteční na Nový rok v Garmisch-Partenkirchenu.

Tomáš Kohout, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme