Rakouský kouč Schallert má vyvést skokana Romana Koudelku z krize

Skokan na lyžích Roman Koudelka, který zažívá nejhorší vstup do Světového poháru ve své šestileté kariéře, bude spolupracovat s bývalým trenérem české reprezentace Richardem Schallertem z Rakouska. Třiadvacetiletý talentovaný reprezentant ve Světovém poháru ani v jednom z pěti závodů nebodoval a bude se teď věnovat tréninku a na mezinárodní scénu se vrátí až na Turné čtyř můstků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zklamaný Roman Koudelka | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Koudelka letos dosud zaznamenal nejlépe třiatřicáté místo hned v prvním závodu v Lillehammeru. Tak špatný start neměl ani ve své premiérové sezoně ve Světovém poháru 2006/2007.

Místo cestování na další podnik do švýcarského Engelbergu tak bude pracovat na nápravě v tréninku v Rakousku. Do kolotoče SP se vrátí až 29. prosince kvalifikací v Oberstdorfu na Turné čtyř můstků. Ve hře je mezi tím i nějaký testovací závod v Kontinentálním poháru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Koudelka doufá, že ho staronová spolupráce opět dovede k lepším výsledkům

Angažovat osmačtyřicetiletého Richarda Schallerta, který Koudelku v reprezentaci už vedl mezi lety 2006-2009 a jeho forma pod ním šla nahoru, napadlo šéfa skokanského úseku Rostislava Jozífka a svaz mu jeho práci zaplatí, jsou domluveni do konce sezony.

Šéftrenérem české reprezentace skokanů na lyžích nadále zůstává David Jiroutek. „Zkusili jsme s Davidem všechno a on sám navrhl, že bychom mohli zkusit variantu s Richardem Schallertem, protože spolu už nevíme co a jak. Dohodli jsme se, že teď pojedu na soustředí s Richardem a na Turné se připojím k reprezentaci a uvidí se, jestli bude změna k lepšímu nebo horšímu,“ uvedl Koudelka.

Místo Koudelky další závod SP v Engelbergu absolvuje Antonín Hájek, dosud nejlepší český skokan a obhájce celkového desátého místa ve Světovém poháru.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme