Rakouští fanoušci si MS ve Schladmingu užívali. Nevadilo jim, že skončili za USA

Kvůli pořadatelství právě skončeného mistrovství světa ve svém národním sportu číslo jedna investovali Rakušané stovky milionů eur. A ne všem se to líbí. Ale nic to nemění na tom, že fanoušci alpského lyžování si šampionát pořádaný v jejich zemi po dvanácti letech užili se vším všudy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakušan Paul se svým kelímkem piva se baví při slalomu MS ve Schladmingu | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

A to i přesto, že jejich lyžaři doma ve Schladmingu oproti minulému mistrovství světa mírně vyklidili pozice. Před dvěma lety získali čtyři individuální zlaté medaile, tentokrát jen jednu díky nedělnímu vítězství Marcela Hirschera ve slalomu.

Málokde uvidíte ve čtyři hodiny odpoledne tolik vrávorajících postav jako v Rakousku v okolí lyžařské trati, na které právě skončil závod mistrovství světa v některé z alpských disciplín. Jít směrem ke stadionu v době, kdy rozjaření Rakušané odcházejí z tribun, obnáší riziko, že vás cizí lidé začnou bez varování objímat a rachotit vám u ucha zvonci a řehtačkami. Rakušané zkrátka mají rádi pivo a fandí lyžování a dovedou tyhle dvě záliby zručně kombinovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

MS ve sjezdovém lyžování ve Schladmingu bylo pro Rakušany velkým svátkem

„Je tu dobré pivo, krásně připravená trať, je to super. Sehnal jsem lístek jenom na slalom a navíc mám špatné místo, skoro nic odsud nevidím, ale to je jedno. Jsem rád, že můžu být u toho, když pořádáme tak prestižní akci. Ani mi nevadí, že nejsme nejlepší zemí šampionátu, několik medailí taky máme, to stačí,“ směje se důchodce Paul.

Stadion v centru Schladmingu dva týdny praskal ve švech | Foto: Jan Kaliba

Ten si dál, schovaný v lese červeno-bílých vlajek, usrkává ze svého kelímku a užívá si posledních minut mistrovství světa ve svém nejoblíbenějším sportu. Na to další to bude mít poněkud z ruky, za dva roky se alpští lyžaři vydají do amerických středisek Vail a Beaver Creek ve Skalistých horách.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme