Rakušané ovládli na MS i druhou sdruženářskou štafetu

Rakouští sdruženáři vyhráli na světovém šampionátu v norském Oslo závod družstev se skokanskou části na velkém můstku a během na 4x5 kilometrů. Češi skončili devátí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sdruženář Mario Stecher dovezl Rakušany ke druhému zlatu na MS v Oslo | Zdroj: ČTK

Rakouskému týmu patřila po skoku třetí pozice, jejich ztráta do běžecké části na vedoucí Francouze a druhé Němce byla ovšem minimální. Francouzské kvarteto navíc podobně jako ve štafetě se skokem na středním můstku běh nezvládlo a skončilo bez medaile na čtvrtém místě.

O vítězství tak soupeřili Rakušané až do posledních metrů s Němci. Mario Stecher nakonec předčil v cílové rovince Tina Edelmanna a rozhodl tak o druhém zlatu pro svůj tým ze šampionátu v Oslu.

Čeští sdruženáři byli po skoku na sedmém místě, a třebaže po prvních dvou úsecích běžecké části figurovali na šesté příčce, nakonec skončili devátí z jedenácti družstev.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Oslu:

Severská kombinace - družstva (velký můstek, 4x5 km):
1. Rakousko (Gruber, Kreiner, Gottwald, Stecher) 47:12,3, 2. Německo (Rydzek, Kircheisen, Frenzel, Edelmann) -0,1, 3. Norsko (Kokslien, Klemetsen, Schmid, Moan) -40,6, 4. Francie -51,9, 5. Japonsko -1:31,4, 6. USA -1:44,0, ...9. Česko (Dvořák, Slavík, Vodseďálek, Churavý) -3:05,2

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme