Rakušanům se na Turné čtyř můstků zatím nedaří, Norové podle nich podvádí

Rakušané mají stále naději, že oslaví svého pátého vítěze Turné čtyř můstků za sebou. Zatímco Gregor Schlierenzauer může obhájit triumf z minulé sezóny, jeho krajanům se ale vůbec nedaří. Výsledkově zaznamenali brutální ústup ze slávy a před domácími závody hledá rakouská reprezentace chyby. A v náznacích obviňuje jiné.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gregor Schlierenzauer

Gregor Schlierenzauer | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Nesmíří se s tím a ne a ne. Rakušané jsou v tomto ohledu velmi zarputilí a když se jim nedaří, nebývá s nimi kloudná řeč. Rádi ale hledají příčiny porážek jinde než u sebe. K tomu se ale dostaneme, nejprve krátké entrée.

Schlierenzauer je po dvou závodech druhý. Potud je to z rakouského pohledu v pořádku. Ale: ve dvacítce je už jen Fettner a za ní vítězové uplynulých sezón Kofler, Loitzl, a Morgenstern - umístění 22, 23 a 28.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rakouští skokané na lyžích nařkli Nory, že používají upravené boty

„Ano, je to samozřejmě úplně jiná situace než v minulých letech. Přestože spolu trénujeme pořád stejně tvrdě, nějak to teď nejde. V předchozích závodech se nám dařilo, ale Turné je citlivé na malé výpadky. Ovšem věřím, že nám pomůže to, že pokračujeme doma. A uzavřeme ho extrémně silní,“ říká Gregor Schlierenzauer.

Čím to, že třeba Andreas Kofler, který před Vánocemi neslezl ze stupňů vítězů je najednou v útlumu? Jeho diskvalifikace v Oberstdorfu nahrává šeptandě, která se šíří pod můstky. Skákal v nepředpisově velké kombinéze. Teď si musí dávat pozor, má tu, kterou vyžadují pravidla a nejde mu to. A nebylo by to poprvé. Rakušané ale místo toho obviňují Nory, kteří skáčí výtečně, že si upravují boty.

„Museli bychom být slepá kuřata, abychom si nevšimli, jak jsou teď pořád dobří. A jiná věc je ta, aby se na to odpovědní lidé podívali,“ prohlásil Rakušan Gregor Schlierenzauer. Norové si prý upravují boty tak, aby v nich měli pevnější nohy a lépe ovládali lyže. Přes kontrolory Mezinárodní lyžařské federace jejich vybavení prošlo a samotnému lídrovi Turné je celá kauza k smíchu.

Na otázku, jak mu pomáhají boty, Anders Jacobsen jen odvětil, že je to jejich malé tajemství. Pak si ťukl si sevřenou pěstí s krajanem Bardalem a přívětivě se usmál na rakouské novináře. Tento boj má vyhraný. Ten na můstcích ještě ne.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme