Razým výsledek v Oberhofu nepřeceňuje a chce se ještě zlepšit

Lídrem českého týmu v běhu na lyžích v letošním ročníku Tour de Ski je zatím Aleš Razým. Třetím časem z kvalifikace postoupil ve sprintu volnou technikou a vypadl nakonec v semifinále, dvanácté místo je jeho druhé nejlepší v kariéře v individuálním závodě Světového poháru. Celkově se v pořadí Tour posunul na osmou pozici o 38 sekund za vedoucího Kanaďana Harveyho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český lyžař Aleš Razým | Foto: ČTK

Mezi čtvrtfinále a semifinále jste měl jen dvacet minut, někteří soupeři měli více času. Mohlo to hrát nějakou roli?

Může to hrát roli, ale já jsem spokojený i s tím, protože oproti včerejšku jsem se už cítil dobře. Po dlouhé době jsem na Světovém poháru postoupil někam dál. Tím, jaká je trať a ty sněhové podmínky, tak každý přijede do cíle úplně hotovej, protože to vůbec nejede. Trochu se taktizuje, pak se za to vezme na konci a tam je každej už úplně kyselej.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Alešem Razýmem po závodě v Oberhofu

V neděli v Oberhofu hustě sněžilo, do toho mlha. Byla to pro lyžaře a všechny z týmu velká změna oproti sobotě, kdy pršelo?

Když hustě nasněží, tak je to dost poznat. Pak se dějí takové nepříjemné věci, že to nejede ani na česrtvě napadaném sněhu ani na tom ujetém, kde z toho leze voda a lyže se k tomu přicucnou. Než jsem se v cíli převlékl, tak jsem měl zapadaný batoh.

Před Tour de Ski jste říkal, že si nejste úplně jistý svou technikou v závodech s bruslením. Ale dnes to tak nevypadalo

Rozhodně jsem se cítil lépe než včera. V kvalifikaci jsem byl v klidu a nakonec to bylo až třetí místo, což bylo super.

Takže technicky už se cítíte lépe?

Jo, doufám, že mi to vydrží a ještě se to zlepší. V nejhorším mě srovná ten přejezd.

Má pro vás ten závod nějakou vypovídající hodnotu i směrem k olympiádě, přestože tu nejsou nejlepší bruslaři?

To asi nemá (smích). Konkurence je tady sice veliká, ale právě specialisté tu chybí. Harvey ve formě jezdí výborně i sprinty, to samé Hirschl, takže o tolik horší by to možná nebylo. Ale určitě by byly horší ty rozjížďky.

Jan Kaliba, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme