Republikový šampionát klasických lyžařů bude i s Bauerem

Právě teď, na sklonku března, nastal ideální čas na výběr nejlepších klasických lyžařů v České republice. Během sezony Světového poháru by se na start mistrovství republiky sotva postavili ti nejlepší. To by se teď v Harrachově mělo povést - vosky už pomalu chystá i servisman Lukáše Bauera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer u tratí na Holmenkollenu na mistrovství světa 2011 | Foto: Jan Kaliba

Pokud jsou servismani klasických lyžařů zruční také v mazání sjezdových lyží, mohli mít napilno už dnes kolem poledního.

Neoficiálním startem šampionátu totiž bylo tradiční mistrovství republiky v obřím slalomu sportovních novinářů a jejich hostů. Mezi brankami se kromě reportérů nebo dalších sportovců v čele s Ondřejem Synkem točili také klasici Martin Jakš, Martin Koukal nebo Jiří Magál.

Lukáš Bauer už v úterý avizoval, že se mu tento závod organizovaný pro legraci a žízeň nevejde do nabitého programu: "Strašně jsem chtěl se zúčastnit závodu na 'Čerťáku'. Loni jsem to sledoval ještě z finále Světového poháru ve Falunu, kluci mi pak vyprávěli, jaká to byla sranda závodit s klukama od novin. Vyzkoušeli si pak prý i paragliding. Letos jsem sice účast přislíbil, ale nakonec se tam nebudu moct dostavit."

Přehrát

00:00 / 00:00

Republikový šampionát klasických lyžařů bude i s Bauerem

Sjezdařským uměním Lukáše Bauera se tedy fanoušci pokochat nemohli, jak to tedy bude s účastí v jeho tradičním oboru?

"Zatím plánuju, že vynechám páteční závod ve sprintu, chtěl bych získat titul v závodě na patnáct kilometrů volně s intervalovým startem v sobotu a v neděli ve štafetě."

Před padesátkou dá asi Bauer přednost Tour de Barents

Hlavními kandidáty na sprinterský titul tak budou - a byli by i kdyby Bauer nastoupil - Dušan Kožíšek s Martinem Koukalem. Na volné patnáctce by měl Lukáš Bauer jednoznačně dominovat. Podobné to může být i o dalším víkendu, kdy hostí Horní Mísečky mistrovský boj na padesátikilometrové trati, jenže možná bez trojnásobného olympijského medailisty.

"S největší pravděpodobností se ještě asi vydám na Tour de Barents do Finska a Norska, kam bych měl odlétat 4. dubna. Pokud se rozhodnu Tour absolvovat, tak mistrovskou padesátku vynechám, protože je pouze dvy dny před prvními závody ve Finsku," vysvětluje Lukáš Bauer.

Pokud byste se do Harrachova na republikový šampionát klasických lyžařů chystali, tak vězte, že rozjížďky sprintů začnou v pátek v půl čtvrté, sobotní volná desítka žen je naplánována na půl desátou dopoledne, mužská patnáctka startuje o hodinu později. Nedělní štafetový program bude zahájen znovu v půl desáté.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme