Richard Schallert opět trénuje české skokany na lyžích, v létě se týmu dařilo

Rakouský trenér Richard Schallert znovu vede českou reprezentaci skokanů na lyžích. Po pěti sezonách od svého minulého angažmá střídá úspěšného Davida Jiroutka. Tým během léta výsledkově táhl Roman Koudelka, kterého doplňují zkušení Janda s Maturou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka na mistrovství světa v Oslu po závodě na velkém můstku | Foto: czech media ski team

„Loni jsem pracoval v Rumunsku. Šéfuje tam tomu Rakušan, měli jsme stejného sponzora, ale nebyl jsem tam šťastný. Proto jsem rychle kývnul a nepotřeboval jsem týden na to, abych řekl: ‚Jdu do toho‘,“ vysvětluje Richard Schallert, proč rychle sáhl po nabídce od české reprezentace.

Rakušan se vrací týmu, který má stejné vedení i závodníky. „Není to jen skoro stejný tým, je to úplně stejný tým. Chtěl bych, aby se k nám třeba ještě vrátil Martin Cikl. Třeba s Romanem Koudelkou jsem nikdy neměl potíž, ale s těmi staršími skokany, a to starší nemyslím ve zlém, je to jiná práce.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Se staronovým trenérem reprezentace skokanů na lyžích Richardem Schallertem mluvil reportér ČRo Tomáš Kohout

Richard Schallert si ale nestěžuje, ani nemá proč. Vždyť při posledním závodu Letní Grand Prix v Klingenthalu skončili za druhým Koudelkou Matura šestý a Janda devátý.

Při předchozím angažmá měl ale Schallert s Jakubem Jandou problémy. „Náš trénink a komunikace je na domluvě a navzájem se respektujeme. Nemám úplně volnou ruku, ale všechno je o komunikaci a nějak se vždycky domluvíme,“ vysvětluje Jakub Janda, který trénuje už na 18. sezonu ve Světovém poháru.

„Základní fyzickou přípravu mají stejnou jako ostatní. Ale samozřejmě že třeba v technice jim nechávám více volnou ruku. Ale podtrhávám, že pracujeme společně. Jedeme podle stejné linie, což je velmi důležité. A jsem rád, že to má dobré výsledky,“ dodává k práci se zkušenějším skokany Richard Schallert.

V nové sezoně bude rakouský trenér nejvíc spoléhat na Romana Koudelku, který jeden ze závodů Letní Grand Prix vyhrál a v tom závěrečném skončil druhý.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme