Roman Koudelka skončil na středním můstku čtvrtý, vyhrál Nor Velta

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil 4. místo v závodu na středním můstku na mistrovství světa ve švédském Falunu. Překvapivým vítězem úvodního závodu skokanů a mistrem světa se stal Nor Rune Velta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norský skokan na lyžích Rune Velta po 1. kole v čele závodu na středním můstku | Zdroj: Reuters

Do závodu nastoupili společně s Koudelkou i další tři čeští skokané. Jejich vystoupení ale nebylo zdaleka tak úspěšné.

Romanu Koudelkovi se první skok vydařil, když doskočil na hranici 93,5 metru a zařadil se na průběžné druhé místo. Po skončení prvního kola patří Koudelkovi 4. místo, na bronzovou medaili ztrácí český skokan 3,1 bodu.

Do druhého postoupil i Jakub Janda, který obsadil 29. místo. Naopak po úvodním kole skončil závod pro dvaatřicátého Lukáše Hlavu a osmatřicátého Jana Maturu.

Vítězem 1. kola se stal norský skokan Velta, který skočil 95,5 metru. Hned za ním se umístil Rakušan Kraft a před Koudelku se dostal ještě Němec Freund.

Ve druhém kole se Koudelka po svém skoku dostal na 1. místo a musel čekat na výkony třech nejlepších skokanů prvního kola.

Němec Freund svoji úlohu zvládl, když doskočil na 96 metrů a dostal se před českého skokana na vedoucí pozici. Rakušan Kraft Freunda nepřeskočil, ale vešel se na průběžné druhé místo a odsunul Koudelku na bronzovou pozici.

Na můstku byl ale ještě vítěz prvního kola Nor Velta. I ten svůj skok zvládl, o 4,5 bodu překonal průběžně vedoucího Freunda a na českého skokana zbylo čtvrté místo. Mistrem světa se stal norský reprezentant Velta.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme