Rychlobruslaře čeká v Soči generálka na OH, Sáblíková na MS útočí na 10. titul

I přes dlouhotrvající problémy se zády má rychlobruslařka Martina Sáblíková znovu skvělý rok. Posedmé za sebou vyhrála hodnocení Světového poháru na dlouhých tratích a teď ji čeká vrchol předolympijské sezony - mistrovství světa v ruském Soči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková | Zdroj: ČTK

Tam bude celkově devítinásobná zlatá medailistka znovu útočit na tříkilometrové a pětikilometrové trati na první místo. Což se jí povedlo i loni v nizozemském Herrenvenu a před šesti lety v Salt Lake City.

Nejúspěšnější českou sportovkyni od dob Věry Čáslavské vede od dospívání trenér Petr Novák, který přistupuje třeba k tréninku rozdílněji než jeho kolegové, což Martině Sáblíkové vyhovuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rychlobruslařka Martina Sáblíková je s trenérem Novákem na stejné vlně

„Petr mi se svým tréninkem pomáhá hodně. Hlava pak hraje také velkou roli. Člověk musí mít všechno srovnané v hlavě a být připravený a koncentrovaný na výkon,“ vyzdvihuje dvojnásobná olympijská vítězka z olympiády ve Vancouveru nejen dobrou tréninkovou přípravu, ale i důležitost psychické odolnosti. A to samé dělá i její kouč Petr Novák.

„Od začátku jsme to dělali tak, aby jednou mohla takhle jezdit. Můj přístup byl udělaný tak, aby mohla tyhle výsledky podávat. Z její strany má, jak říkám, talent – tedy dobrý mozek a srdíčko,“ dodává Petr Novák.

Ten se se svým týmem, kde je i další skvělá rychlobruslařka Karolína Erbanová, bude v Soči bojovat o co nejlepší výsledky. Už na úvod mistrovství světa se na tříkilometrové trati může česká reprezentace dočkat od Martiny Sáblíkové první medaile, největší šanci na druhou pak bude mít v sobotu odpoledne na pětikilometrové.

Jakub Kanta, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme