Rychlobruslaři se před ME v Budapešti obávají špatného počasí

Budapešť hostí od pátku do neděle rychlobruslařské mistrovství Evropy ve víceboji. Na oválu pod širým nebem se představí také tři Češi, o zlatu ale může snít jen Martina Sáblíková. Také tu však mnohem víc než připravenost soupeřek zajímá především nepříznivé počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková si na nové brusle musela zvykat | Zdroj: ČTK

V Budapešti celý den prší a ani víkendové předpovědi neslibuje velké zlepšení. Mistrovství Evropy tak bude v podstatě loterií. Nikdo netuší, jak počasí soutěž ovlivní.

"Je to jako ve skocích na lyžích, třeba ve středu jsem se díval, jak tomu Japonci fouklo zezadu, jury to pak držela do doby, než začalo foukat proti a skákal Kofler. Je to potom neregulérní závod a může to nastat i při rychlobruslení. Někomu foukne proti, někomu ne a je to vyřešené," neskrývá obavy reprezentační kouč Petr Novák.

"Taktika je jednoduchá, jet co nelíp a nemyslet na to, že zrovna nám foukne nejhůř. Je jasné, že když bude pršet, déšť bude narůstat, vytvoří se krupice. Když nebude slunečno, bude to dost neregulérní," říká Novák, který má jasno, jak se za takových podmínek na závod připravit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rychlobruslařské ME se pojede pod širým nebem, počasí závodníkům zatím nepřeje

"Když bude vítr, půjdou na led až na poslední chvíli, budova stojí vedle oválu. Musejí se venku rozklusat, uvnitř nic takového není, je to tady takové zvláštní," povzdechl si trenér Novák.

Zvláštní ano, ale na druhou stranu pro všechny stejné včetně dvojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové. Dobrá nálada jí v maďarské metropoli rozhodně neopustila.

"Optimistická jsem pořád, i když to počasí tomu moc nenasvědčuje. Doufám, že podmínky budou zítra dobré a uvidíme," věří Sáblíková, která se spolu se zbytkem české reprezentace připravovala na šampionát právě pod širým nebem.

Sáblíková: Nikdo neví, jaké to bude

"Trénovali jsme na otevřené dráze a zastihly nás snad všechny druhy počasí. Ale na to se člověk stejně nemůže připravit a musí doufat, že to nebude zas tak strašné a že to bude pro všechny stejné," říká Martina Sáblíková.

Trojnásobná držitelka evropského prvenství a obhájkyně loňského titulu z Collalba pochopitelně pomýšlí znovu na stupně vítězů.

"Určitě bych chtěla nějakou placku, ale vzhledem k počasí nechci opravdu nic říkat. Nikdo neví, jaké to o víkendu bude," je opatrná Sáblíková.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme