Rychlobruslařka Erbanová dosáhla ve Světovém poháru v Soulu na stupně vítězů

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová se poprvé v kariéře dostala na stupně vítězů v závodě Světového poháru na trati 500 metrů. V Soulu skončila třetí, když čtvrtou Floor van den Brandtovou z Nizozemska porazila o setinu sekundy. Vyhrála domácí hvězda I Sang-hwa.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová s trenérem Petrem Novákem na MS v Heerenveenu

Rychlobruslařka Karolína Erbanová s trenérem Petrem Novákem na MS v Heerenveenu | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Dvaadvacetiletá Erbanová již ve své kariéře dokázala triumfovat ve SP na kilometrové trati, což se jí podařilo předloni v prosinci v čínském Charpinu. Na pětistovce bylo dosud jejím maximem šesté místo z Heerenveenu v listopadu 2011.

V Soulu startovala rodačka z Vrchlabí v deváté rozjížďce, a když se po dojezdu dostala s časem 38,83 do čela průběžného pořadí, bylo jasné, že dosáhne na své maximum ve Světovém poháru. Po ní už byly na startu jen čtyři rychlobruslařky.

Hned další dvě soupeřky na výkon Erbanové nestačily, i když Van den Brandtová za ním zaostala jen těsně, a tak se česká reprezentantka mohla radovat z medailového umístění. Ziskem 70 bodů se posunula na šesté místo v průběžném hodnocení disciplíny.

Po úspěchu na pětistovce se Erbanová představila v závodě na 1500 metrů, ve kterém skončila 16. lépe se vedlo Martině Sáblíkové, která po včerejším druhém místě na tříkilometrové trati obsadila 9. místo.

Světový pohár v rychlobruslení v Soulu:

Muži:
10.000 m: 1. De Jong 13:17,51, 2. Swings (Belg.) 13:32,45, 3. Rumjancev (Rus.) 13:37,59.
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. De Jong 160, 2. Rumjancev 150, 3. Swings 105.

Ženy:
500 m: 1. I Sang-hwa (Korea) 37,99, 2. Kodairaová (Jap.) 38,51, 3. Erbanová (ČR) 38,83.
Pořadí SP (po 4 závodech): 1. I Sang-hwa 380, 2. Kodairaová 340, 3. Van den Brandtová (Niz.) 201, ...6. Erbanová 158.
1500 m: 1. Leenstraová 1:57,76, 2. Wüstová (obě Niz.) 1:58,33, 3. Grafová (Rus.) 1:59,02, ...9. Sáblíková (ČR) 2:00,98, 16. Erbanová 2:03,32, divize B: 16. Kerschbaummayrová (ČR) 2:12,15.
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Leenstraová 180, 2. Wüstová 180, 3. Njatunová (Nor.) 120, ...9. Sáblíková 72, 17. Erbanová 30.

ČTK, Vojtěch Bureš, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít