Rychlobruslařka Erbanová má první triumf ve Světovém poháru

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová vybojovala poprvé v kariéře vítězství ve Světovém poháru. Dvacetiletá česká reprezentantka ovládla v čínském Charpinu trať na 1000 metrů. V celkovém pořadí disciplíny se Erbanová posunula na druhé místo.

Karolína Erbanová

Karolína Erbanová | Zdroj: ČTK

Erbanová je teprve druhou českou závodnicí, která dokázala v seriálu zvítězit, úplně první byla Martina Sáblíková. Maximem ve Světovém poháru bylo až do dneška pro Erbanovou čtvrté místo, které před rokem vybojovala na kilometru v Heerenveenu.

Erbanová pomohl k triumfu i fakt, že na startu chyběly tři nejlepší závodnice celkového pořadí Američanka Richardsonová, Nizozemka Lotte van Beeková a Christine Nesbittová z Kanady.

Ve své rozjížďce, která se jela až jako poslední, porazila svěřenkyně trenéra Petra Nováka Laurine van Riessenovou z Nizozemska, bronzovou medailistku z olympijských her ve Vancouveru. Druhá skončila na kilometrové trati Chung Čang z Číny a třetí Margot Boerová z Nizozemska.

Karolína Erbanová startovala ještě na poloviční trati, kde skončila desátá. Dominanci na pětistovce potvrdila Korejka I Sang-Hwa.

Světový pohár v rychlobruslení v Charpinu (Čína):

Muži:

500 m: 1. Smeekens 35,15, 2. Mulder (oba Niz.) 35,20, 3. Kato (Jap.) 35,22.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 12 závodů): 1. Smeekens 360 b., 2. Kato 286, 3. Mulder 271.

1000 m: 1. Davis (USA) 1:10,05, 2. Otterspeer (Niz.) 1:10,07, 3. Schwarz (Něm.) 1:10,10.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 9 závodů): 1. Morrison (Kan.) 275, 2. Nuis (Niz.) 250, 3. Otterspeer 240.

Ženy:

500 m: 1. I Sang-Hwa (Korea) 37,94, 2. Wolfová (Něm.) 37,95, 3. Jü Ťing (Čína) 38,53, ...10. Erbanová (ČR) 38,86.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 12 závodů): 1. I Sang-Hwa 500, 2. Wolfová 340, 3. Kodairaová (Jap.) 316, ...9. Erbanová (ČR) 156.

1000 m: 1. Erbanová 1:17,10, 2. Čang Chung (Čína) 1:17,14, 3. Boerová (Niz.) 1:17,35.

Průběžné pořadí (po 4 z 9 závodů): 1. Richardsonová (USA) 280, 2. Erbanová 225, 3. Van Beeková (Niz.) 210.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít