Rychlobruslařka Erbanová po sezoně zamíří místo na dovolenou do školy

Ve dvaceti letech patří ke světové špičce. Dokázala vyhrát Světový pohár a na mistrovství světa v rychlobruslení obsadila na patnáctistovce vynikající šesté místo. Po Soči si bude moci většina závodníků odpočinout a po náročné sezoně relaxovat, jenže to se Češky Karolíny Erbanové hned tak týkat nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Heather Richardsonová (vlevo) a Karolína Erbanová | Zdroj: Reuters

„Rovnou mě vysadí u školy snad ještě i s bruslemi na nohách (smích). Teda nejdřív pojedu do lázní, ale pak musím určitě do školy. To mi neodpustí,“ popisuje s přispěním trenéra Petra Nováka Karolína Erbanová svůj program po světovém šampionátu v Soči.

Ve dvaceti letech studuje na gymnáziu v Jilemnice třetí ročník, má samozřejmě individuální plán. A jak se jí daří? Výstižnou odpověď našla hodně rychle. „Pomalu, ale jistě!“

Stejně jako Martina Sáblíková i Karolína Erbanová nemusí za rok stihnout celý ročník, ale jen jeho půlku, takže by se dalo studentskou mluvou říct - pohodička. Ale to rozhodně pravda není.

Přehrát

00:00 / 00:00

Školačka Karolína Erbanová má takřka za sebou nejlepší sezonu v kariéře

Aby totiž člověk něco u zkoušek předvedl, musí se taky přeci něco naučit. A najděte si na nejlepších světových podnicích na čas na něco jiného než sport. Když už se najde, tak rozhodně ne každý den.

„Každý den ne, ale tady na světovém šampionátu jsem si řekla, že to nebudu nijak hrotit. Ale předtím jsem se učila to, co můžu sama, třeba němčinu,“ dodává Karolína Erbanová, která se dnes v ruském Soči představí na své nejsilnější kilometrové trati od půl jedenácté.

Její týmová kolegyně a jasná adeptka na vítězství Martina Sáblíková pak nastoupí od 14:35 k závodu na pět kilometrů.

Jakub Kanta, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme