Rychlobruslařka Sáblíková bere zranění jako součast sportovní kariéry

Sportem ku zdraví, praví jedno dávné rčení. Ale dneska už v mnoha případech neplatí. Vrcholoví sportovci berou onemocnění nebo zranění jako běžnou součást svého života. Platí to i o rychlobruslařce Martině Sáblíkové, která například víkendové mistrovství Evropy ve čtyřboji odzávodila se zablokovanými zády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková po dojezdu trpěla... | Zdroj: ČTK

Byl to běžný obrázek. Fanoušci v Heerenveenu tleskali Martině Sáblíkové za její výkon, ale ta se v cíli jednotlivých disciplín nemohla ani narovnat, a když jí trenér Petr Novák pomohl, tak několik minut jen ležela.

Bylo vidět, jak moc ji záda bolí. Přesto závod dokončila. „Je těžké s tím závodníkem diskutovat, protože on trénuje, aby startoval, aby si sáhl na medaili,“ konstatuje Novák.

Martina Sábliková se tentokrát cenného kovu i kvůli bolavým zádům nedočkala a skončila čtvrtá, což na vrcholné akci už dlouho nezažila. Teď ji čeká pár dní klidu, běhání po lékařích a fyzioterapeutech, ale pak zase tvrdý trénink.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rychlobruslařká Martina Sáblíková bere zranění jako běžnou součast kariéry

„Když chce být člověk mezi top závodníky, chce vyhrát, tak nemůže přestat trénovat. Musí za tím jít! Občas prostě něco v tréninku bolí a člověk si říká: jó, přemůžu to! Ale občas to nepřemůže a zhorší se to. Ale to k tomu sportu patří. Myslím, že není sportovec, který by to nezažil,“ říká Sáblíková.

A podle české rychlobruslařské hvězdy nebyl její start žádným rizikem ani vzhledem k olympijským hrám v Soči 2014. „Myslím, že je ještě docela času,“ prohlásila.

K uklidňujícím slovům své svěřenkyně ohledně zdraví na olympiádě v příštím roce se přidává i trenér Petr Novák. „To je docela běžné. Dneska to má Martina, před rokem to měla Beckertová, příští rok to může mít kdokoli jiný. Je to jako chřipka.“

Ale i s tou se dá o medaile, a zvlášť tu nejcennější, bojovat jen velmi těžko.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme