Rychlobruslařka Sáblíková bere zranění jako součast sportovní kariéry

Sportem ku zdraví, praví jedno dávné rčení. Ale dneska už v mnoha případech neplatí. Vrcholoví sportovci berou onemocnění nebo zranění jako běžnou součást svého života. Platí to i o rychlobruslařce Martině Sáblíkové, která například víkendové mistrovství Evropy ve čtyřboji odzávodila se zablokovanými zády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková po dojezdu trpěla... | Foto: ČTK/AP

Byl to běžný obrázek. Fanoušci v Heerenveenu tleskali Martině Sáblíkové za její výkon, ale ta se v cíli jednotlivých disciplín nemohla ani narovnat, a když jí trenér Petr Novák pomohl, tak několik minut jen ležela.

Bylo vidět, jak moc ji záda bolí. Přesto závod dokončila. „Je těžké s tím závodníkem diskutovat, protože on trénuje, aby startoval, aby si sáhl na medaili,“ konstatuje Novák.

Martina Sábliková se tentokrát cenného kovu i kvůli bolavým zádům nedočkala a skončila čtvrtá, což na vrcholné akci už dlouho nezažila. Teď ji čeká pár dní klidu, běhání po lékařích a fyzioterapeutech, ale pak zase tvrdý trénink.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rychlobruslařká Martina Sáblíková bere zranění jako běžnou součast kariéry

„Když chce být člověk mezi top závodníky, chce vyhrát, tak nemůže přestat trénovat. Musí za tím jít! Občas prostě něco v tréninku bolí a člověk si říká: jó, přemůžu to! Ale občas to nepřemůže a zhorší se to. Ale to k tomu sportu patří. Myslím, že není sportovec, který by to nezažil,“ říká Sáblíková.

A podle české rychlobruslařské hvězdy nebyl její start žádným rizikem ani vzhledem k olympijským hrám v Soči 2014. „Myslím, že je ještě docela času,“ prohlásila.

K uklidňujícím slovům své svěřenkyně ohledně zdraví na olympiádě v příštím roce se přidává i trenér Petr Novák. „To je docela běžné. Dneska to má Martina, před rokem to měla Beckertová, příští rok to může mít kdokoli jiný. Je to jako chřipka.“

Ale i s tou se dá o medaile, a zvlášť tu nejcennější, bojovat jen velmi těžko.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme