Rychlobruslařka Sáblíková bude bojovat o zlato ve své parádní disciplíně

Rychlobruslařka Martina Sáblíková bude odpoledne bojovat o zlato na pětikilometrové trati na mistrovství světa v německém Inzellu. Její největší soupeřkou bude domácí Stephanie Beckertová, která letos stejně jako Sáblíková vyhrála závod na pět tisíc metrů dvakrát. Pro nejlepší českou sportovkyni uplynulých dvou let to zároveň bude poslední závod letošní sezóny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslení - Martina Sáblíková | Foto: Pavel Petr

Pro úspěch ve své parádní disciplíně Martina Sáblíková udělala vše. V pátek vynechala závod na 1500 metrů, aby tak šetřila poraněný kotník a před dnešním závodem byla plná sil. Zároveň moc dobře ví, jak těžký zejména závěr závodu bude.

"Ke konci už se jezdí hodně srdcem, je to opravdu hodně těžké a stejné to bude i tady. Ze začátku se musí jet hlavou, nesmí se přepálit start. Někdy se cítím dobře a dojedu v pohodě do cíle a někdy je to zase úplně obráceně," říká Martina Sáblíková, která je hlavní kandidátkou na zlato.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rychlobruslařka Sáblíková bude bojovat o zlato ve své parádní disciplíně

"Bude to těžké, protože vím, kolik lidí chce vyhrát. Samozřejmě nechci lidi zklamat, ale někdy to prostě opravdu nevyjde," uvědomuje si Sáblíková. Se svým trenérem Petrem Novákem se poradí, jakou taktiku pro závod v Inzellu zvolit.

"Tady se to musí dobře rozjet, ale zároveň jet hlavou, přece jen je to delší trať," varuje Novák, podle kterého je důležité také jet až do konce technicky.

"Martina vypadá, jako kdyby po ledě tančila nebo se vznášela. Ale o to je to pro ni horší, protože podržet techniku, to znamená neulevovat si až do cíle, to dá velkou práci," říká Petr Novák. Závod na 5 tisíc metrů žen začíná v 15:35.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme