FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Rychlobruslařka Sáblíková s bolavými zády trpěla, nastoupila ale kvůli fanouškům

Děláme to pro fanoušky. Tuhle větu sportovci používají rádi. Často je to pravda, někdy je to jen prázdná fráze. Málokterý z nich ale kvůli svým příznivcům fyzicky trpí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková po dojezdu trpěla... | Zdroj: ČTK

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se po druhé disciplíně čtyřboje na mistrovství Evropy v Heerenveenu nemohla vinou zraněných zad ani sama narovnat, bolest byla vidět i v její tváři. Proč proboha nastoupila na start? Právě kvůli fanouškům…

Do začátku závodu zbývala asi půlhodina, ale atmosféra už byla díky žesťové kapele báječná. Do oranžového moře domácích příznivců přibývá každou chvíli další kapka. Jediný malinký, ale nepřehlédnutelný ostrůvek, je v zatáčce za cílem.

Křepčí sice s ostatními, ale je laděný do bílo-červeno-modrých barev a šampionát mu vděčí za to, že nepřišel o jednu ze svých největších hvězd.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rychlobruslařka Sáblíková s bolavými zády trpěla, nastoupila ale kvůli fanouškům

„To byla první věc, která rozhodla o tom, že pojedu, že nastoupím. Věděla jsem, že sem těch dvacet lidí jede, a je super pro ně závodit. Navíc mám spoustu fanoušků i mezi domácími Holanďany, diváci v hale jsou neskuteční a atmosféra je nezapomenutelná," usmívá se Martina Sáblíková.

„To je prostě Martina, to její srdíčko je pro nás daleko lepší, než nějaké peníze. Když nejste na stadionu, neumíte si představit, jaké je to zažít," říká strojvedoucí Vláďa, který vyráží podpořit Martinu Sáblíkovou podobně jako další členové studnického fanklubu tak dvakrát, třikrát ročně, což může vyjít i na 25 tisíc korun.

A když už, tak už. Fanoušci si svou dovolenou také v Heerenveenu užívají se vším všudy.
A zatímco její fanoušci ještě bujaře prozpěvovali, Sáblíková se snažila zádům co nejvíce ulevit. Spánek je prý nejlepší na břiše a na řadu přišel i prášek proti bolesti.

„Nějaké prášky jsou povolené, i když to máme jinak hodně omezené. I teď jsem jela pod prášky, jinak by se to asi nedalo…," přiznává česká rychlobruslařská hvězda.

Jestli pomůžou prášky a samozřejmě hlavně fanoušci Martině Sáblikové nejen na start, ale i do medailového cíle, to se na Radiožurnálu dozvíte z přímých vstupů.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme